РФ ускладнює згортання західних компаній ще одним "податком на вихід" – ЗМІ

Четвер, 20 квітня 2023, 14:54 -

Росія планує ввести для компаній, що хочуть згорнути бізнес в країни, новий податок – на додаток до вимоги продавати активи зі знижкою у 50% і отримувати дозвіл уряду на вихід з країни.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела.

Згідно планів, податок на надприбутки, який запроваджується в Росії, також стосуватиметься тих, хто готується до виходу з країни. За словами співрозмовників, цей податок також може бути включений до ціни, що обговорюється в рамках угоди про вихід з компанії.

Винятків для окремих компаній не буде, адже російському бюджету потрібні гроші, уточнили співрозмовники видання.

Реклама:

Податок на надприбутки, який не зачепить нафтові, газові та вугільні компанії, має на меті зібрати додаткові 300 мільярдів рублів (3,7 мільярда доларів) шляхом стягнення 10% від надприбутків, отриманих у 2021-2022 роках порівняно з попередніми двома роками.

Хоча такий податок набуде чинності лише з 2024 року, компанії мають можливість сплатити його вже цього року за половинною ставкою. Оподаткуванню підлягають підприємства, чий прибуток перевищив 1 млрд рублів.

Якщо всі компанії, які зобов'язані сплатити податок, вирішать сплатити його достроково зі знижкою, Росія отримає 300 млрд руб вже цього року, що дозволить їй витратити цю суму без збільшення бюджетного дефіциту. За прогнозами, цього року бюджет Росії матиме дефіцит у розмірі 2% від ВВП.

Реклама:

Цього року Росія також шукає спосіб стримати вплив на рубль, встановивши ліміт на купівлю валюти іноземними компаніями, що виходять з країни, щоб зменшити її вплив на рубль.

Якщо обсяг продажу активів іноземними компаніями наблизиться до минулорічного показника в 15-20 млрд дол, агресор може додатково зібрати до 150 млрд руб у 2023 році від запровадженого обов'язкового внеску, свідчить оцінка Bloomberg Economics.

Нагадуємо:

Наразі близько 2 тисяч іноземних компаній подали заяви про вихід з російського ринку для схвалення регулятором, але лише для розгляду заявок знадобиться щонайменше 8 років.

Віднедавна кожна західна компанія, яка хоче вийти з ринку Росії і продати свої активи, зобов'язана зробити прямий внесок в бюджет держави-агресора. До березня компанії, які виходили з Росії, могли обирати між "добровільним внеском" до бюджету Росії, який становив 10% від вартості продажу, або погодитися на відстрочку платежу від продажу на кілька років.

Реклама: