У Росії через санкції падає переробка нафти

Середа, 23 березня 2022, 12:23

У РФ через санкції падає переробка нафти - за першу половину березня російські НПЗ скоротили обсяги переробки на 6% відносно лютого і, найімовірніше, зниження продовжиться.

Про це пише "Комерсант".

Це пов'язано з проблемами під час експорту російських нафтопродуктів на тлі санкцій ЄС та США у відповідь на вторгнення РФ в Україну.

"Зниження переробки, ймовірно, спричинить і зниження видобутку нафти, оскільки експорт останньої також стикається з бойкотом із боку західних компаній та трейдерів. За оцінкою Argus, видобуток нафти (без конденсату) у РФ може знизитися вже у квітні на 16% порівняно з березнем, до 8,8 млн барелів на добу", - пише видання.

Реклама:

За перші 16 днів березня обсяг нафтопереробки на російських НПЗ скоротився щодо середнього лютневого рівня на 6%, до 742,5 тис тонн на добу, підрахував "Петромаркет" на прохання видання.

Основна причина - складнощі в організації експорту нафтопродуктів у напрямку Європи та Північної Америки, а також початок ремонтів на низці заводів.

Сезон весняних ремонтів на НПЗ РФ в 2022 році вже відкрили Новошахтинський НПЗ (ним володіє "Петон Інвест Технолоджі" Ігоря Мнушкіна), Саратовський, Туапсинський та Рязанський НПЗ (усі три належать "Роснафті"), сумарно забезпечивши 55% загального зниження країні у першій половині поточного місяця щодо лютого, зазначає Ганна Лішневецька із "Петромаркету".

Зазначається, що проблеми зі збутом нафтопродуктів та нафти у російських виробників виникли з кінця лютого, після початку бойових дій в Україні та санкцій США та ЄС.

Так, США та Британія запровадили ембарго на імпорт російської нафти та нафтопродуктів, ЄС вивчає таку можливість.

У березні середньодобовий обсяг нафтопереробки у Росії може впасти сильніше.

За прогнозами "Петромаркету", він складе близько 735 тис тонн на добу, що на 7% нижче за рівень лютого 2022 року і на 5,5% нижче за рівень березня 2021-го. 

У Міненерго РФ тему зниження видобутку та переробки не коментують.

А за даними Argus Consulting, заборона на імпорт російської нафти в США, Канаді, Австралії, заяви Британії про припинення таких поставок до кінця року, а також рішення деяких компаній відмовитися від таких закупівель призведуть до зниження видобутку нафти в РФ (без урахування газового конденсату) в квітні до 8,8 млн б/д проти 9,6 млн б/д в середньому минулого року. 

Економічна правда

"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: