"Нафтогаз" накупив газу у європейських компаній за гроші ЄБРР

П'ятниця, 8 грудня 2017, 15:41

НАК "Нафтогаз України" закупив 1,8 млрд кубів газу в п’яти європейських постачальників за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Як наголошується, протягом липня-вересня 2017 року "Нафтогаз" здійснив закупівлю газу у компаній Axpo Trading AG, CEZ a.s., Engie SA, RWE Supply & Trading GmbH та Uniper Global Commodities SE у рамках третього раунду використання коштів поновлювальної кредитної лінії ЄБРР.

Загальна вартість 18 укладених договорів становила 359 млн доларів, з яких 300 млн доларів – кошти кредитної лінії і 59 млн доларів – власні кошти "Нафтогазу".

"Усі п’ять постачальників були відібрані в рамках процедури попереднього відбору ЄБРР, яка завершилась у червні 2017 року", - йдеться у повідомленні.

Середньозважена ціна контрактів у пункті постачання становила 203 долари за тисячу кубометрів.

З грудня 2015 року по березень 2016 року Нафтогаз за кошти кредитної лінії ЄБРР закупив 1,7 млрд кубів газу у п’яти постачальників, з серпня по жовтень 2016 року за кошти кредитної лінії було закуплено 1,8 млрд кубів газу у шести постачальників.

Кредитна лінія ЄБРР у розмірі 300 млн доларів була відкрита у жовтні 2015 року та призначена для закупівлі газу на західному кордоні України.

Позика ЄБРР є поновлювальним кредитом на 3 роки. Протягом цього строку Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах зазначеної суми, щоб профінансувати закупівлі газу з ЄС.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!