"Газпром повинен сплатити 10% від свого обігу за порушення монополії – PGNiG

Четвер, 18 травня 2017, 20:02

"Газпром" повинен сплатити штраф за тривале порушення антимонопольного законодавства в Європі, що завдало втрат як компаніям так і простим користувачам.

Про це заявили під час прес-конференції у Варшаві керівники польської нафтогазової компанії PGNIG, передає "Укрінформ".

"Порушення, вчинені "Газпромом", мають довготривалий і серйозний характер. Російська сторона не перестала його порушувати і до сьогодні не дотримується законодавства", - зазначив керівник PGNiG Пьотр Возняк.

За його словами, польська компанія підготувала для Єврокомісії документ на 100 сторінках, в якому описує порушення "Газпромом" європейського законодавства і в ньому подає свої пропозиції щодо покарання за це російського газового монополіста.

Возняк зазначив, що польська компанія не пропонує конкретної суми штрафу, але у відповідності до діючих норм права він має становити приблизно 10% від глобального обігу "Газпрому".

"Це дозволить покрити втрати, спричинені діями "Газпрому",- констатував він.

Разом з тим PGNiG хоче, аби Єврокомісія зобов'язала "Газпром" переглянути ціни у довгострокових контрактах, щоб вони спиралися на реалії ринку.

Польська сторона пропонує переглянути положення "бери або плати", у відповідності до якого максимальний рівень обов'язкового забору газу становив би не більше 75%.

Польська компанія також хоче, щоб Брюссель зобов'язав "Газпром" продати свої частки у компаніях, у власності яких є транзитна інфраструктура та інфраструктура зберігання газу.

Йдеться, зокрема про акції в компаніях з транзиту газу "Opal" і "Ямал", а також компанії із зберігання газу "Katharina" в Німеччині.

PGNiG також пропонує, щоб "Газпром" з огляду на свій потенціал допускався до аукціонів щодо використання можливостей європейських газопроводів на термін не більше п'яти років.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України 11 квітня 2017 року направив до Державної виконавчої служби заяву про відкриття виконавчого провадження щодо примусового стягнення з Газпрому штрафу на 172 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!