Фінансові реформи

Чи є у нас інстинкт самозбереження?

Право піднятися, або Як українцям-банкрутам стати Марком Твеном чи Майклом Джексоном
Місяць тому Верховна Рада ухвалила в першому читані законопроект №8060 щодо Кодексу України з процедур банкрутства. Що не влаштовує банкірів і що треба зробити, щоб аферистів не ставало більше.
Місія МВФ: технічна чи остання?
В Україні часто говорять про перемогу там, де ще потрібно багато працювати. Прикро, що приїзд технічної місії МВФ, скоріше за все, запишуть до переліку перемог і сприймуть як неправильний сигнал: "Можна і далі не виконувати зобов’язання, вони все одно приїдуть".
Держава вирішила взятися за проблемні активи банків
У Національному банку впевнені, що банківська система вже докапіталізована, ліквідна і може відновити свою традиційну функцію по кредитуванню економіки і населення (рос)
Роман Шпек: Ми два роки оббивали пороги Мінфіну і податкової, щоб банкам дозволили списувати безнадійні кредити
Рішення Валерії Гонтаревої добровільно покинути крісло очільниці НБУ, фінансовий ринок розцінив як закінчення найважчого етапу – очищення банківської системи. То ж тепер логічно очікувати, що здорові та сильні банки, які зуміли вижити і навіть наростити капітал, почнуть активно розвиватися і розморозять кредитування, особливо у відношенні до бізнесу.
Чи винна Гонтарева? Фактчек брошури Сергія Тарути
Брошура під назвою "Загроза економічній безпеці України", яка здебільшого присвячена голові Нацбанку Валерії Гонтаревій, наробила чимало галасу. Чи все, написане в ній, відповідає дійсності?
Фінансисти вимагають реформ
Бюджет наступного 2017 року будується на розрахунку того, що темп реформ буде пришвидшено. Без цього також неможлива подальша співпраця з МВФ. На остаточне рішення щодо виділення третього траншу, ми очікували понад рік. З $17,5 млрд, затверджених в березні 2015 року, на сьогодні Україна отримала лише $7,5 млрд. Перспектива отримання четвертого траншу, який мав надійти ще в минулому році, незрозуміла.
Роман Шпек: Влада подібна людині, яка хоче позичити грошей, але не знає, як буде їх повертати
Голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек про перспективи отримання третього траншу від МВФ, а також результати роботи законотворців та взаємовідносини з міжнародними фінансовими установами. "Однозначно можна сказати, хоча це й неприємно, – до України нема довіри у кредиторів", - вважає він.
Справа не в грошах. Ризик неповернення кредитів стримує фінансування бізнесу
Номінальна заборгованість компаній перед банками становить 819 млрд. грн чи близько 41% ВВП. Це рекордний показник з-поміж усіх держав Європи. Попри надлишкову гривневу ліквідність, банки не поспішають відновлювати повноцінне кредитування бізнесу і населення.
"Зарплатне рабство": захист споживачів чи новий ризик для банків?
Останні два роки банківський ринок України зазнав значних трансформацій. З ринку зникло більше 70 банків. Фінансову кризу на собі відчули усі банківські установи, але не всі дійшли до фінішної.
Підпишіться на наші повідомлення!