Данилюк пообіцяв розібратися з конфліктом щодо ввезення авто в Україну

Вівторок, 24 січня 2017, 19:27

Міністерство фінансів вивчить конфліктну ситуацію з тимчасовим ввезенням автомобілів в країну і проведе експертизу законопроекту, запропонованого групою народних депутатів для його врегулювання.

Про це сказав глава Мінфіну Олександр Данилюк журналістам, коментуючи підсумки минулого короткої зустрічі з авторами законопроекту, пише "Інтерфакс-Україна".

"Будемо розбиратися з цим питанням", - сказав Данилюк.

Міністр зазначив, що рішення має бути виваженим, так як воно може стосуватися до 1,5 млн осіб.

"Данилюк нас запевнив, що проблему треба вирішувати, що сьогодні він подивиться норму закону і дасть свою оцінку", - підтвердив один з авторів законопроекту Володимир Парасюк.

Він зазначив, що така експертиза необхідна, щоб мінімізувати ризик вето на цей закон.

На думку депутата, прийняття цього документа ліквідує велику корупцію на кордоні, прибере черзі на кордоні, поповнить держбюджет, а також стане першим кроком щодо впровадження в Україні вільного автомобільного ринку.

Як повідомлялося, законопроект №5567 "Про внесення змін до Митного кодексу (щодо врегулювання транзиту і тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування)" був зареєстрований у Раді 21 грудня 2016 року.

Автори пропонують дозволити власникам транспортних засобів (легкових автомобілів, вантажних автомобілів масою до 3,5 тонн) віком старше семи років їх тимчасове ввезення (терміном на рік) для приватного використання під письмове зобов'язання зворотного вивезення зі сплатою за кожен повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України щомісячно 0,5% суми митних платежів, які застосовувалися б при випуску автомобіля у вільний обіг.

У той же час згідно з "Прикінцевими положеннями" законопроекту, в 2017 році ці відрахування становитимуть 0,2%, в 2018 році - 0,3%, а на 0,5% вийдуть тільки в 2019 році.

Збір пропонується сплачувати під час пропуску авто через зону митного контролю на кордоні, але в подальшому термін тимчасового ввезення можна буде продовжити на термін до 60 діб без перетинів держкордону з внесенням відповідної суми.

Одна людина зможе "тимчасово ввезти" один автомобіль, але допускається можливість продовжувати тимчасове ввезення раз на рік.

Законопроектом пропонується замінити в Митному кодексі поняття "ввезення" з метою транзиту автомобілів (в даний час - терміном до 5 днів) терміном "переміщення" зі збереженням умови внесення застави в розмірі вартості повного розмитнення.

Як відомо, 24 січня перед Кабінетом міністрів зібралося близько 100 представників організації "АвтоЄвроСила", які вимагали ухвалення законопроекту 5567 для врегулювання використання машин з іноземною реєстрацією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua