Суд заарештував компресорні станції "Карпатигаз"

Вівторок, 29 листопада 2016, 15:16

Печерський районний суд Києва заарештував 7 дожимних компресорних станцій, які належать ТОВ "Карпатигаз" в рамках договору про спільну діяльність з держкомпанією "Укргазвидобування".

Про це йдеться у визначенні суду від 18 листопада 2016 року, передає "Інтерфакс-Україна".

Як зазначається, заарештовано також обладнання ще трьох ДКС, запланованих до будівництва: Червонодонецьку (Харківська обл.) Машівську, Чутівську (обидві - Полтавська обл.) і Битків-Бабчинську (Івано-Франківська обл.).

"Досудовим слідством встановлено, що в період з 25 лютого 2011 року по 1 липня 2016 року посадові особи "Укргазвидобування", діючи за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ "Карпатигаз", зловживаючи службовим становищем, виконуючи зобов'язання за договором про спільну діяльність №3, добули з свердловин "УГВ" природний газ загальним обсягом 2,930 млрд куб., газового конденсату 124 тис. 350,493 тонн і нафти 78 тис. 315,985 тонн, які в подальшому привласнили, чим завдали збитків державному бюджету в сумі 626,527 млн грн ", - йдеться в тексті визначення.

Серед інших звинувачень прокуратури на адресу посадових осіб "Карпатигаз" - продаж в 2013 році продукції в Україні через товарні біржі з заниженням податкових зобов'язань з ПДВ на 20,25 млн грн, податкові порушення при операціях з контрагентами в 2011-2013 роках, які призвели до несплаті 0,33 млн грн податку на прибуток та 26,3 млн грн плати за надра з видобутого газу.

Прокуратура нагадує, що договір про спільну діяльність (ДСД №3) був підписаний у березні 2002 року і спочатку передбачав діяльність на свердловині №36 Летнянского газового родовища, проте в лютому 2011 року було укладено додаткову угоду, якою до цього договору була залучена шведська Misen Energy АВ, з 2010 року стала власником "Карпатигаз". Надалі іншими додаткову угоду обсяг спільної діяльності значно розширився.

Misen Energy в біржовому повідомленні у вівторок повідомила своїх акціонерів про факт цього арешту.

Компанія підкреслила, що своєю ухвалою суд не накладає ніяких обмежень на використання активів спільної діяльності і, таким чином, арешт не впливає на повсякденну роботу.

"Карпатигаз" буде оскаржити ухвалу суду ", - повідомляє Misen Energy.

Шведська компанія і "Карпатигаз" підкреслюють, що вважають ці кримінальні звинувачення необгрунтованими і заперечують їх повністю, відзначаючи, що завжди відкриті до співпраці зі слідчими органами і готові підтвердити законність господарської діяльності в рамках ДСД №3.

Як повідомлялося, "Укргазвидобування" ініціювало арбітражний розгляд справи щодо розірвання договору про спільну діяльність між ТОВ "Карпатигаз" і компанією "Місен Ентерпрайзіс АБ".

Нагадаємо, раніше компанія "Карпатигаз" подала позов до України на 3 млрд доларів.

Компанію "Карпатигаз" в публікаціях ЗМІ пов'язують з Юрієм Бойком та Дмитром Фірташем. Також джерела "Української правди" на нафтогазовому ринку стверджують, що неформальну частку в проекті з кінця 2014 року має і сам Мартиненко.

Це сталося, коли компанію "Укргазвидобування" очолював лояльний до Мартиненка менеджер Юрій Костюк.

У самій компанії наполягають, що її акціонером є публічна шведська компанія Misen Energy АВ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!