МВФ: реформи попереднього уряду призвели до стабілізації України

Понеділок, 25 квітня 2016, 17:02

Кроки, які були зроблені попереднім урядом відповідно до програми МВФ, призвели до закінчення фінансової кризи, стабілізації країни і відновлення конкурентоспроможності.

Про це в інтерв’ю УП заявив перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

За його словами, на Україну також мало великий позитивний вплив рішення проблем в газовому секторі.

"Це стосується ліквідації субсидій для бідних, які часто діставалися зовсім не бідним, і зменшення марнотратного використання газу. Також, наскільки я розумію, вперше минулої зими Україна зовсім не імпортувала газ з Росії для своїх потреб. Я вважаю, що це велике досягнення", - заявив Ліптон.

Також, в МВФ сподіваються на відновлення співпраці МВФ з Україною на шляху необхідних реформ.

За його словами, тепер, українська економіка готова до відновлення зростання.

"Потрібно не допустити відкату тих реформ, які вже був проведені. Бюджет майже збалансований, курс обміну валюти відрегульований, наслідки від девальвації куповані, монетарна політика є розумною, втрати від газового сектора також помітно знижені - тому важливо не допустити, щоб ці процеси пішли назад", - заявив перший заступник.

За його словами, є ряд законів, які Україні необхідно прийняти, для того, щоб виконати свої зобов'язання щодо подальших реформ.

"Також є питання подальшого підвищення тарифів, який доведеться обговорювати, тому що це ключ до фінансової та енергетичної незалежності України", - додав Ліптон.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!