Bloomberg назвав "Укрзалізницю" найвигіднішою інвестицією у світі

Вівторок, 19 січня 2016, 18:05

Облігації ПАТ "Українська залізниця" в 2015 році були найбільш дохідними інвестиціями в світі за версією агентства Bloomberg.

Про це пише "ЛігаБізнесІнформ" з посиланням на Bloomberg.

Експерти оцінили прибутковість широкого спектра активів в 2015 році: від валют і фондових індексів до сировинних товарів і викидних облігацій.

Єврооблігації "Укрзалізниці" визначені як найбільш високодохідний актив минулого року в сегменті junk bonds (викидні, високоприбуткові облігації) з погашенням в травні 2018 року.

 

Інвестиції по облігаціях могли принести близько 90% дохідності за рік, перевищивши прибутковість лідера в сегменті акцій - Ямайського фондового індексу, який показав зростання на 83% і найприбутковіше валюти 2015 року - сомалійського шилінга (зростання на 18% за рік).

Наголошується, що на зростання вартості облігацій "Укрзалізниці" вплинула макроекономічна стабілізація в країні і вихід України з переддефолтного стану, що відображає зростання прибутковості суверенного боргу України, який був успішно реструктуризовано.

Наприклад, випуск держбондів з погашенням у вересні 2020 показав 50% дохідності, багато в чому задаючи тренд вартості інших квазідержавних боргових паперів, найбільш яскравою з яких є облігації "Укрзалізниці".

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що "Укрзалізниця" за підсумками роботи за 2015 рік має вийти на нульовий баланс прибутку і збитку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!