Ціна на Brent впала до 33, 24 долара за барель

Понеділок, 11 січня 2016, 09:01

Світові ціни на нафту в понеділок демонструють негативну динаміку, продовжуючи залишатися поблизу рівня мінімальних показників за більш ніж 10 років.

Про це свідчать дані торгів, пише Прайм.

Станом на 08.11 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,92% - до 33,24 долара за барель.

Ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI падала на 1,85% - до 32,55 долара за барель.

Побоювання інвесторів відносно економіки КНР посилилися після того, як Народний банк Китаю послабив позиції юаня до долара в перший тиждень 2016 більш ніж на 1,5%.

Це стало найбільшою зміною курсу національної валюти КНР з серпня 2015 року, коли дефляція юаня найсильнішим чином відбилася на світових фондових ринках.

Однак у п'ятницю китайський ЦБ підвищив курс юаня до долара до 6,5636 з 6,5646 юаня днем раніше. У понеділок регулятор продовжив зміцнення юаня, встановивши курс на позначці 6,5626 юаня за долар.

Тим не менш, учасники ринку побоюються, що КНР продовжить девальвацію національної валюти, прагнучи підтримати експортерів і зберегти конкурентоспроможність на регіональному ринку.

Китай є другим за величиною в світі споживачем нафти після США, роблячи значний вплив на рівень попиту на нафтових ринках.

Інвестори побоюються, що ослаблення китайської економіки і падіння попиту з боку КНР на "чорне золото" загострять проблему надлишку пропозиції на нафтових ринках.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!