Уряд зобов'язав "Укргазвидобування" продавати газ "Нафтогазу" до 2017 року

Четвер, 1 жовтня 2015, 20:11

Кабмін затвердив положення про покладання спецобов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини в перехідний період).

Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну №758 від 1 жовтня.

Згідно із постановою, уряд зобов'язав "Укргазвидобування" до 1 квітня 2017 року щомісяця здійснювати продаж природного газу власного видобутку (крім обсягів виробничо-технологічних витрат, обсягів для власних потреб) "Нафтогазу" для формування ресурсу природного газу для побутових споживачів та виробників теплової енергії.

Крім цього, "Нафтогаз" зобов’язаний купувати природний газ, видобутий "Укргазвидобування", для формування ресурсу природного газу для побутових споживачів та виробників теплової енергії відповідно до цього положення за цінами, на умовах та у порядку, що визначаються пунктами 6-8 цього положення.

Зокрема на період з 1 жовтня 2015 року до 31 березня 2016 року ціна на газ для населення встановлена на рівні 7 188 гривень за тис. куб. м при використанні для приготування їжі та/або підігріву води, 3 600 гривень за тис. куб. м при використанні для індивідуального опалення (або комплексного споживання) в обсязі до 200 кубометрів на місяць (включно) і 7 188 гривень за тис. куб. м на обсяг, спожитий понад ліміт.

Ціни на газ для підприємств ТКЕ в період з 1 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року (включно) становить 1 843,28 грн за тисячу куб. м (для виробників теплової енергії, які безпосередньо приєднані до ГТС) і 1 770,74 грн за тис. куб. м (всіх інших виробників теплової енергії).

Також, згідно із постановою, Кабмін встановив  максимальну торговельну націнку для кожного газопостачального підприємства.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!