МВФ наполіг на збереженні більшості валютних обмежень в Україні

Вівторок, 2 червня 2015, 17:09

МВФ зажадав зберегти більшість діючих в Україні обмежень на валютному ринку.

Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в ході наради з банкірами, повідомив "Дзеркалу тижня" учасник зустрічі.

Гонтарева, зокрема, сказала, що НБУ підготував великий пакет заходів щодо лібералізації діючих обмежень, проте позиція МВФ була дуже жорсткою і вдалося домовитися лише про деякі речі.

Так з 4 червня буде збільшено ліміт на зняття готівкової гривні з 150 до 300 тисяч гривень. Також юрособам буде дозволено купувати валюту до 25 тисяч доларів (при наявності на розрахункових рахунках, зараз - до 10 тисяч).

За словами голови НБУ, у разі успішної реструктуризації зовнішнього державного боргу і рішення щодо другого траншу МВФ, наступним етапом буде послаблення обмежень щодо зняття готівкової валюти. Зараз обговорюється ліміт в 5 тисяч доларів.

Однак МВФ поки виступає різко проти підвищення ліміту на купівлю валюти фізособами, який зараз становить 3 тисяч гривень в день. Як зазначила Гонтарєва, такими темпами всі обмеження будуть зняті не раніше ніж через рік.

Глава НБУ також повідомила, що за останні три місяці НБУ купив в резерви близько 700 млн доларів, ще 400 млн було куплено на ринку "Нафтогазом", проте ситуацію на валютному ринку не можна назвати безхмарною, оскільки стабілізація досягнута обмежувальними заходами. При цьому НБУ не збирається тримати фіксований курс.

Крім того, в НБУ розуміють негативний вплив 30% облікової ставки на економіку. Нацбанк планує дуже уважно відстежувати ситуацію з базовою інфляцією і, у разі надходження позитивної статистики, готовий негайно реагувати зниженням облікової ставки, розповів учасник наради.

Банкірам також повідомили, що НБУ вирішив не надавати кредитних канікул банкам, що отримали рефінансування. За тими, хто не в змозі погашати за графіком, але і не реструктуризував на чотири роки, НБУ буде приймати індивідуальні рішення. Наступна нарада планується через місяць.

В кінці лютого 2014 року Нацбанк обмежив отримання готівкових коштів в іноземній валюті з поточних депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в розмірі 15 тисяч гривень на добу.

Наприкінці липня того ж року Нацбанк розширив введене раніше обмеження з видачі готівкової гривні через каси банків і банкомати в межах до 150 тисяч гривень на добу на поточні та депозитні рахунки клієнтів.

Ці обмеження кілька разів продовжувалися (востаннє - з початку березня 2015 року на три місяці) і поки діють до 3 червня 2015 року, як і обмеження на купівлю валюти населенням на суму в еквіваленті не більш 3 тисяч гривень на добу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!