Рубль зміцнився перед виступом Путіна

Четвер, 16 квітня 2015, 10:41

15 квітня на торгах Московської біржі рубль знову зміцнювався.

Про це пишуть "Ведомости".

Як повідомляється, його курс опускався нижче 50 рублів за долар і досягав 53 рбля за євро. До кінця основної сесії курс тримався ближче до 51 рубль за долар, але після 18.00, коли на ринку залишилося менше гравців, став різко зміцнюватися.

До 21.30 він додав 1,2 руб. до долара - до 49,7 руб. і 1,07 руб. до євро - до 53,1 руб. Востаннє долар коштував так мало в листопаді, а євро - в жовтні.

Як пише видання, рубль зміцнюється з лютого.

З початку минулого тижня курс долара зростав тільки в п'ятницю, після того як ЦБ підвищив ставки по операціях валютного репо. Тоді долар додав 1,8 руб., але ефекту вистачило на один день. На цьому тижні долар втратив вдвічі більше - 3,7 руб.

Однією з причин зміцнення рубля став прихід в російські активи іноземців, конвертують для покупок долари на рублі.

"Бачимо приплив коштів в облігації, великий оборот роблять нерезиденти", - кажуть експерти.

"Ризик виходу Греції зі складу єврозони прискорив інвесторів, вони стали диверсифікувати ризики і цікавитися російськими паперами, що мають привабливу дохідність", - говорить головний економіст МТС-банку Євген Надоршин.

"Після сьомої вечора купують рублі точно не експортери", - заперечує валютний трейдер іноземного банку. Він припускає, що зміцненню рубля допомогли іноземці: в останні дні рубль при відкритті торгів зміцнюється і, можливо, хтось намагається заробити на цьому, зігравши на випередження.

Можуть іноземці купувати рублі і напередодні сьогоднішньої прямої лінії президента Володимира Путіна.

"Як правило, рубль зміцнюється на виступі Путіна, будь то пряма лінія або інші заходи", - говорить провідний аналітик Промсвязьбанка Алекс.

Але основною причиною вчорашнього зміцнення рубля він вважає зростання цін на нафту вище 60 доларів за барель Brent.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!