Україна застосувала санкції проти 160 російських компаній - Абромавічус

П'ятниця, 6 лютого 2015, 12:02

Україна, яка 25 січня приєдналася до санкцій США, Євросоюзу, Швейцарії і країн "Великої сімки", позбавила 162 російські компанії ліцензій і дозволів, що дають право на певні види діяльності.

Про це сказав міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус під час Години запитань до уряду в парламенті, передає УНІАН.

"Було питання про анулювання або зупинення ліцензій та інших дозвільних документів, які зупиняють певний вид діяльності. Хотів би повідомити таке: на даний момент щодо 160 суб'єктів господарської діяльності Російської Федерації діють такі санкції", - сказав Абромавічус.

Також міністр зазначив, що на даний момент резиденти Російської Федерації, які підпадають під санкції ЄС, США, Швейцарії і країн "Великої сімки", не зможуть отримувати пасивні доходи у вигляді роялті та відсотків на території України, а також брати участь у приватизації та оренді державних підприємств.

"Нещодавно, тобто 25 січня, було ухвалено рішення РНБО про приєднання до санкцій США і ЄС, Швейцарії та країн "Великої сімки", які в тому числі включають такі заходи, як заморожування рахунків і активів фізичних та юридичних осіб", - сказав міністр.

За словами Абромавічуса, остаточний список осіб, які підпадають під санкції, знаходиться на звірці і після затвердження президентом буде опублікований.

Крім того глава відомства зазначив, що Мінекономрозвитку підготувало законопроект, що забороняє приватизацію державного майна на тимчасово окупованих територіях.

У той же час, міністр юстиції Павло Петренко, присутній на засіданні парламенту, зазначив, що рішення РНБО про приєднання до західних санкцій включає серйозну економічну складову.

"РНБО... минулого тижня ухвалив рішення щодо введення санкцій. Зараз це рішення буде опубліковано, і ви побачите, що частина санкцій стосується і економічних обмежень", - сказав Петренко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!