Європейський бізнес негативно оцінює податкові реформи в Україні

Середа, 11 лютого 2015, 11:44

Європейський бізнес розчарований податковими новаціями.

Згідно з результатами опитування, що було проведено Європейською бізнес асоціацією, 62% експертів негативно сприйняли нововведення.

Вони вважають, що провадження податкових змін є незадовільним, багато норм є недопрацьованими, суперечливими і загалом відсутній комплексний підхід до реформи податкової системи.

В опитуванні брало участь 75 фінансових директорів та бухгалтерів компаній – представників переважно великого та середнього європейського бізнесу, який працює в Україні.

Зокрема, 61% респондентів не вважають, що скорочення кількості податків та зборів з 22 до 11 здатне реально зменшить фіскальне навантаження. За їхньою оцінкою, фактично можна говорити не про зменшення, а про групування деяких податків.

Ще більший відсоток респондентів негативно оцінюють результати впровадження нової прогресивної шкали ставок податку на доходи фізосіб. 80% респондентів впевнені, що цей крок не сприятиме легалізації заробітних плат.

Кращі оцінки - щодо реформування єдиного податку та введення мораторію на податкові перевірки малого бізнесу. Песимістично налаштовані щодо нього лише 32% респондентів, а ще 30% - очікують позитивних змін від таких нововведень, але з пересторогою чекають результату їхнього практичного застосування.

В Асоціації резюмують, що хоча і очікується полегшення адміністрування податку на прибуток, в цілому податкове навантаження на легальний бізнес у 2015 році збільшилось.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!