Україна повністю виконує свої боргові зобов'язання - Яресько

П'ятниця, 23 січня 2015, 14:20

Україна продовжує своєчасно та в повному обсязі обслуговувати свої боргові зобов'язання і ще має час, щоб отримати необхідну фінансову допомогу й уникнути негативних сценаріїв.

Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько журналістам у кулуарах Українського сніданку, організованого Фондом Пінчука в дні проведення Всесвітнього економічного форуму в Давосі в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Наша країна на ногах стоїть: ми сьогодні поточні платежі здійснюємо щодня... Я упевнена в тому, що міжнародну допомогу буде виділено в необхідних обсягах", - сказала глава Мінфіну.

Вона зазначила, що Україна торік отримала допомогу в тих обсягах, про які було домовлено у рамках схваленої у квітні програми Міжнародного валютного фонду stand-by та пов'язаного з нею іншого міжнародного фінансування.

"Але ситуація ускладнилася з того часу. Ніхто не прогнозував, що війна буде такою страшною і такою витратною, якою вона є. Тому ми зараз у перегляді всіх цих прогнозів економічної ситуації", - пояснила Яресько.

Вона не змогла назвати цифру нової фінансової підтримки, яку буде виділено Україні. "Немає чарівної однієї цифри, тому що багато складових. Але те, що буде достатньо, - я упевнена", - заявила міністр фінансів.

"Що важливо на сьогодні: щоб сума була значною, щоб її було обіцяно раніше, а не пізніше, щоб відновити довіру наших внутрішніх та іноземних інвесторів", - додала глава Мінфіну.

Вона констатувала, що на сьогодні є недовіра і народу, і ринків, що погіршує ситуацію з кожним днем. "Нам необхідно повернути довіру достатньою і своєчасною сумою, про що говорив Джордж Сорос", - наголосила Яресько.

Говорячи про консультації із тримачами українських суверенних боргових зобов'язань, міністр зазначила, що їх проводитимуть з усіма кредиторами, зокрема й з Росією. "Ми не виділяємо одних чи інших кредиторів", - сказала глава українського Мінфіну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!