Запорізька АЕС відновила роботу третього енергоблоку

Субота, 6 грудня 2014, 09:32

Третій енергоблок Запорізької АЕС 5 грудня в 21:15 підключений до енергосистеми України після ремонту.

Про це повідомляється на сайті держінспекції ядерного регулювання України.

"Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, третій енергоблок Запорізької АЕС відключився від мережі в 19:24 28 листопада дією захисту від внутрішніх пошкоджень генератора.

Причина відключення - пошкодження обмотки трансформатора напруги секції живлення власних потреб блоку, що призвело до відключення трансформатора власних потреб і вимикачів блочного трансформатора. Автоматика захисту блоку відпрацювала відповідно до проектного алгоритму.

"Блок переведений в холодний стан без зауважень. Радіаційних наслідків немає", - підкреслюють в НАЕК.

Попередня оцінка рівня події у вигляді позапланового відключення блоку №3 Запорізької АЕС за міжнародною шкалою ядерних подій INES: нижче шкали/рівень "0". Цей рівень характеризується як такий, що не має значимості з точки зору безпеки.

Запорізька АЕС - найбільша в Європі атомна станція за встановленою потужністю. Її шість енергоблоків ВВЕР-1000 побудовані за радянським проектом В-320.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"