Угорщина готова розпочати будівництво "Південного потоку" через півроку

Понеділок, 27 жовтня 2014, 14:11

Угорщина, яка є однією з країн-учасниць проекту "Південний потік", може закінчити будівництво трубопроводу до 2017 року, почавши його реалізацію протягом шести місяців.

Про це заявив глава енергетичної групи MVM Чаба Байї газеті Napi Gazdasag, пише "Прайм".

"Ми могли б розпочати роботи протягом шести місяців від сьогоднішньої дати, але хотіли б завершити угорську ділянку до 2017 року", - сказав глава MVM, яка володіє половиною угорської ділянки "Південного потоку".

Угорщина хотіла б прискорити проект, але деякі країни ЄС виступають проти нього.

Крім "Південного потоку" Угорщина підтримує і інші російські проекти, включаючи угоду з газовими сховищами та будівництво двох великих реакторів на атомній електростанції Paks в центральній Угорщині.

Байї сказав, що операція з газовими сховищами об'ємом в 700 млн кубометрів стала новим етапом співробітництва між РФ і Угорщиною.

Угорщина - не єдина в ЄС країна, яка благоволить "Південному потоку". Навесні Австрія врятувала трубопровідний проект Газпрому, домовившись про його будівництво на своїй території в обмін на можливість доставляти власний газ, що видобувається в Чорному морі.

Нагадаємо, що ввечері 25 вересня угорський газовий оператор FGSZ без попередження зупинив реверсне постачання газу до України. Наступного дня голова угорського уряду повідомив, що після переговорів з головою  "Газпрому" Олексієм Міллером, було досягнуто домовленості зі збільшення обсягів поставок газу до Угорщини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!