НБУ продовжив заборону дострокового погашення кредитів від нерезидентів

Вівторок, 3 червня 2014, 10:21

Національний банк продовжив дію заборони дострокового погашення кредитів від нерезидентів до 1 вересня 2014 року.

Про це йдеться у постанові №348, яка набула чинності 1 червня 2014 року.

Згідно із постановою, заборона поширюється на випадки дострокового виконання резидентом-позичальником зобов'язань як за основною сумою кредиту/позики, так і за іншими платежами, установленими договором кредитування (позики, фінансової допомоги).

Постанова № 172 діятиме до 1 травня 2014 року. Дана постанова припинила дію постанови НБУ № 49 від 6 лютого 2014 року.

Прийняттям постанови №172 НБУ фактично замінив заборону купівлі іноземної валюти для дострокового погашення кредитів на загальну заборону дострокового погашення, включно з платежами за рахунок власних коштів платника в іноземній валюті.

Запровадження заборони постановою НБУ може розглядатися як незаконне (не передбачене законом) втручання НБУ в господарську діяльність, що може бути оскаржено в суді особою, чиї законні права та інтереси було порушено.

Крім того, заборона може тлумачитися як така, що стосується лише позичальника та не повинна перешкоджати кредиторові оголосити кредит та будь-які платежі за ним негайно належними до сплати у зв'язку з настанням певних обставин, передбачених кредитним договором (наприклад, положеннями про перехід контролю, наслідки невиконання зобов'язань та іншими).

Водночас, не можна виключати, що уповноважений банк, який обслуговує платежі за кредитним договором, застосує обмежувальне тлумачення заборони і вважатиме її підставою для відмови в купівлі та переказі іноземної валюти з метою здійснення дострокового погашення як у добровільному порядку, так і на підставі відповідної вимоги кредитора.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!