Нацбанк буде оприлюднювати новий курс валют в обід

П'ятниця, 4 квітня 2014, 13:16

Національний банк планує встановлювати та оприлюднювати офіційний курс гривні кожного робочого дня після 12:00.

Про це повідомила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики  Олена Щербакова, передає прес-служба НБУ.

Як зазначає прес-служба, офіційний курс гривні до долара розраховуватиметься як середньозважений курс продавців і покупців, що склався поточного робочого дня за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку Нацбанку.

"Про це зазначається в постанові Правління Національного банку від 31 березня 2014 року № 180 "Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів", що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 1 квітня 2014 року за № 375/25152", - йдеться в повідомленні.

"Як відомо, раніше курс гривні до вільно конвертованих валют та валют країн, які є головними зовнішньоекономічними партнерами України, а також курс банківських металів починали діяти наступного дня після дня їх затвердження. Відповідно ж до постанови № 180 вони починають діяти з часу їх встановлення в день їх затвердження", - повідомляє прес-служба.

При цьому офіційний курс гривні до долара встановлюватиметься на рівні середньозваженого ринкового курсу, що формується поточного робочого дня за операціями з купівлі та продажу долара США, без передбачених раніше можливих відхилень ±2 %.

Курс гривні до інших іноземних валют та курс банківських металів встановлюватимуться на підставі їх котирувань на міжнародних ринках та офіційного курсу гривні до долара, встановленого поточного дня.

Також зазначається, що починаючи з 7 лютого 2014 року Національний банк вже встановлював офіційний курс гривні до долара на рівні її середньозважених ринкових котирувань, тобто за результатами торгів на міжбанківському валютному ринку України. Тепер такий порядок закріплюється на нормативному рівні. 

За словами Щербакової, зміна порядку розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів дасть змогу перейти до режиму гнучкого валютного курсу та виконати міжнародні зобов’язання України, а також сприятиме збереженню міжнародних резервів держави й підвищенню прозорості та ефективності девізної валютної політики Нацбанку.

"Це цілком відповідає сучасним міжнародним тенденціям та практиці роботи провідних центральних банків світу", - зазначила Щербакова.

За її словами, Національний банк планує встановлювати та оприлюднювати офіційний курс гривні кожного робочого дня після 12:00.

Крім того, у вищезазначеній постанові уточнюються зміни, що відбулися у назвах та кодах деяких іноземних валют, офіційний курс гривні до яких встановлює Національний банк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!