"Індар" оштрафували на 1,7 мільйона за артезіанську свердловину

Субота, 19 квітня 2014, 14:35

Суд стягнув з ПАТ "По виробництву інсулінів "Індар" 1,67 мільйона гривень збитків за використання води з артезіанської свердловини без дозволу на спеціальне водокористування.

Про це свідчить рішення Господарського суду Києва від 28 березня, пишуть "Наші гроші".

Як зазначається, розрахунок зроблено за період з 29 січня по 27 грудня 2013 року.

Наприкінці січня 2013 року представники столичної Держекоінспекції у ході перевірки заявили, що завод використовує воду без спецдозволу. Вони зобов’язали "Індар" до березня отримати цей дозвіл. Однак, як показала перевірка у грудні, завод цього так і не зробив.

"Індар" на свій захист посилався на те, що він не був повідомлений про те, що його спецдозвіл припинений.

Суд назвав ці твердження безпідставними. Він встановив, що у вересні 2011 року столичне Держуправління охорони навколишнього природного середовища надало "Індару" дозвіл на спеціальне водокористування до 01 жовтня 2014 року, але для цього треба було виконати умову - оформити спецдозвіл на користування надрами.

11 січня 2013 року столична Держекоінспекція припинила дію дозволу на водокористування, оскільки завод не виконав вказану умову.

"Індар" також стверджував, що після перевірки держінспекторів вжив усіх заходів для отримання дозволу. Однак це спростувала Київрада, яка заявила, представники заводу із заявою про надання дозволу на спеціальне водокористування не зверталися.

У 2012 році МОЗ через свою держкомпанію "Укрмедпром" отримало 71% акцій заводу ПрАТ "Індар". Наглядову раду підприємства очолив Дмитро Політіко, однокурсник екс-заступника міністра-голови тендерного комітету МОЗ Романа Богачова. Правління держпідприємства тоді очолила Любов Вишневська.

11 квітня цього року МОЗ дав доручення тимчасово відсторонити Вишневську від виконання повноважень голови правління ПАТ "Індар". Представники міністерства у той день намагалися потрапити на територію заводу, зокрема, з метою почати аудит, однак працівники підприємства комісію не пустили. За даними ЗМІ, частина документів "Індару" у той день була знищена.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!