Україна підпише економічну частину асоціації після президентських виборів

Четвер, 20 березня 2014, 20:53

Україна буде готова підписати економічну частину Угоди з Європейським Союзом після президентських виборів.

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк журналістам по завершенні Саміту Європейської народної партії у Брюсселі в четвер, передає прес-служба Кабміну.

"Ми будемо готові підписати економічну частину Угоди з ЄС після президентських виборів в Україні, але фактично ми вже зараз починаємо процес економічних зрушень", - заявив Яценюк.

Він також наголосив, що підписання цієї Угоди - це "фактично визнання того, що Україна стає частиною об'єднаного європейського простору": "Це один з найбільш важливих перших кроків до набуття в майбутньому членства України в Європейському Союзі".

"Завтра ми підписуємо політичну частину. Парламент її ратифікує, і Україна буде і де-факто, і де-юре частиною великого європейського простору. Мільйони українців, які повстали за своє європейське майбутнє, відчують, що ми таки стали частиною цього майбутнього і будемо робити це майбутнє разом", - сказав прем'єр-міністр.

За його словами, було прийнято "єдино правильне рішення спочатку підписати політичну частину Угоди" – "отримати від Європейського Союзу відкритий ринок для українських товарів, ще раз в Україні і в Європі провести консультації щодо відкриття українського ринку для європейських товарів і далі підписати другу частину".

Він зазначив, що такі консультації необхідні, аби зняти будь-які застереження "в особливості ті, що були на сході стосовно негативних наслідків економічної частини Угоди".

Глава уряду також додав, що можливість заходу на європейський ринок і несплата відповідних імпортних мит дасть українській економіці змогу отримати понад 400 млн доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!