Азаров схвалив проект меморандуму для допомоги олігархам

Середа, 5 червня 2013, 20:57

Уряд розглянув 5 червня 2013 року проект меморандуму про порозуміння між Кабміном та підприємствами гірничо-металургійного комплексу.

Члени уряду схвалили необхідність дій для виводу галузі з кризового стану та доручили доопрацювати проект упродовж тижня, йдеться у повідомленні прес-служби віце-прем`єра.

"Метою прийняття Меморандуму є створення умов для стабілізації роботи підприємств гірничо-металургійного комплексу, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної металопродукції, збереження робочих місць, існуючого рівня заробітної плати та інших соціальних гарантій для працівників галузі", - сказано у повідомленні.

В уряді зазначили, що згідно із меморандумом, уряд та підприємства ГМК візьмуть на себе низку взаємних зобов’язань щодо реалізації спільного комплексу дій з метою подолання наслідків зменшення обсягів виробництва продукції гірничо-металургійного комплексу в Україні.

Як писала у своїй статті "Економічна правда", у експертному висновку відносно меморандуму сказано, що більшість заходів документу, передбачених розділом "Кабінет міністрів України бере на себе такі зобов`язання" не підтримуються центральними органами виконавчої влади.

Як відомо, український гірничо-металургійний комплекс контролюється олігархами Рінатом Ахметовим і Вадимом Новинським ("Метінвест"), Ігорем Коломойським і Генадієм Боголюбовим ("Приват"), Костянтином Жеваго (Ferrexpo), Віктором Пінчуком ("Інтерпайп"), Лакшмі Мітталом ("Арселор Міттал Кривий Ріг") та росіянами ("ІСД" та Evraz).

Як повідомлялося, згідно із проектом держпрограми активізації розвитку економіки, підприємства ГМК можуть отримати держгарантії на 10 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!