Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Україна домовляється з Румунією про реверсні поставки газу

Понеділок, 3 червня 2013, 13:50

Україна веде переговори з Румунією про організацію реверсних поставок газу через територію цієї країни.

Про це повідомив журналістам заступник глави НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун в Києві в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

"Зараз йдуть переговори з Румунією, дослідження технічних і технологічних можливостей... Це питання дуже серйозне, тут не тільки економіка, технологія і техніка, а й політична складова", - сказав він.

Чупрун додав, що також триває узгодження по реверсним поставкам газу через Словаччину.

Реклама:

"Там є кілька моментів, які треба узгодити. Йде процес переговорів і узгодження. Технічна частина вже узгоджена", - зазначив Чупрун.

Заступник глави НАКу підкреслив, що саме Словаччина своєму розпорядженні найбільшими можливостями по реверсному транзиту газу в Україну.

Нагадаємо, 28 березня Україна почала реверсні поставки природного газу через Угорщину.

Як відомо, в кінці лютого стало відомо, що Україна планує підписати договори на реверсну поставку в 2013 році природного газу з Німеччини через територію Угорщини та Словаччини обсягом до 7 млрд кубометрів.

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" імпортував в минулому році 24,9 млрд куб. м російського газу за контрактом з "Газпромом" і 53 млн куб. м по реверсної схемою відповідно до контракту з RWE (Німеччина).

При цьому в грудні 2012 року "Нафтогаз України" імпортував природний газ з Німеччини за ціною 407,5 доларів за 1 тис куб. м, тоді як середня ціна російського природного газу, імпортованого в грудні 2012 року НАК і OstChem, склала 429,3 доларів за 1 тис куб. м.

Нагадаємо, 1 листопада 2012 hjre НАК "Нафтогаз України" і RWE (Німеччина) підписали контракт на постачання близько 1 млн кубометрів природного газу на

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: