У 2012 році рівень тіньової економіки становив 45% ВВП - Прасолов

Четвер, 23 травня 2013, 11:27

Рівень тіньової економіки в Україні за методом "витрати населення - роздрібний товарообіг" у 2012 році становив 45% ВВП.

Про це повідомили в прес-службі Мінекономторгівлі, посилаючись на заяву міністра економічного розвитку Ігоря Прасолова, передає "УНІАН".

Прасолов повідомив, що в 2012 році рівень тіньової економіки в Україні за методом "витрати населення - роздрібний товарообіг" становив 45% до офіційного ВВП.

За інформацією міністра, витрати населення на придбання товарів і послуг у 2012 році становили 1179,1 млрд гривень, а оборот роздрібної торгівлі становив 804,3 млрд гривень.

"Тобто, різниця між витратами населення на придбання товарів і послуг та обігом роздрібної торгівлі становив 374,8 млрд гривень, що і є джерелом "тіньового" обороту товарів та послуг, з яких податки не були сплачені", - зазначають у Мінекономторгівлі.

Крім того, Прасолов повідомив, що при обсязі роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб у 405,1 млрд гривень сплачено податків 30,7 млрд гривень. При цьому фізичними особами-підприємцями, які здійснюють торговельну діяльність, при обсязі роздрібного товарообігу в 399,2 млрд гривен сплачено податків 3,8 млрд гривень.

На думку Прасолова, у сформованій ситуації дуже важливим є прийняття розробленого Мінекономторгівлі проекту закону "Про внутрішню торгівлю". У той же час він зазначив, що не менш ефективним може бути внесення змін до вже чинну нормативну базу.

"Дуже хотілося б, щоб в процесі дискусії, вийти на спільну позицію всіх трьох груп інтересів - споживачів, виробників і торговельних мереж про те, яким шляхом краще йти", - сказав Прасолов.

"На сьогоднішній день потрібно, нарешті, нормалізувати ситуацію у внутрішній торгівлі, зробити її більш цивілізованою, особливо в маленьких містах і сільській місцевості", - підкреслив міністр.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.