Місія МВФ може відвідати Україну напередодні виборів

Субота, 13 жовтня 2012, 16:00

Керівництво МВФ визнало прогрес реформ, що проводяться урядом і готові надіслати місію в будь-який час - до виборів чи після.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив міністр фінансів України Юрій Колобов.

"Керівництво МВФ визнало, що вони бачать прогрес і готові надіслати місію в будь-який час - до виборів чи після. Наскільки я знаю, зараз Нацбанк веде переговори, щоб місія фонду приїхала прямо напередодні виборів. І щоб її експерти на місці побачили, що ми ведемо дуже відповідальну політику і готові до співпраці", - сказав Колобов.

За його словами, три місяці тому, коли українська делегація приїжджала виступати перед радою директорів МВФ з консультацій четвертої статті, у Фонді не вірили уряду, що вдасться залучити кошти на зовнішніх ринках, утримати дефіцит, не нарощувати капітальні вкладення і т.д.

У МВФ також вважали, що уряд змушений буде піти на непокриту емісію у зв'язку з виборами і не зможе вести стриману монетарну політику.

Однак остання поїздка в США, резюмував Колобов, була позитивною: "У підсумку ми спростували всі ці тези ... Ми довели, що можемо вести діалог не тих хто просять, а повноцінних партнерів. Результати, я думаю, ми всі скоро відчуємо і побачимо".

Нагадаємо, нещодавно українська делегація на чолі з головою Нацбанку Сергієм Арбузовим перебувала у США і також проводила переговори з МВФ.

Як повідомлялося, Рада НБУ порекомендувала уряду активізувати співпрацю з МВФ в рамках програми stand by.

МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд доларів.

Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд доларів, але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектору майже на 60%.

У 2011-2012 роках візити місій МВФ в Україну закінчувалися провалом переговорів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!