Росспоживнагляд дозволив постачання сиру п’ятого виробника з України

Понеділок, 25 червня 2012, 20:36

Російська Федеральна служба нагляду у сфері захисту прав споживачів і добробуту людини ("Росспоживнагляд") вирішила дозволити поновити постачання сирів на російський ринок уже п’ятому з українських виробників, яким це раніше заборонили, - підприємству "Рось", філія "Охтирський сирокомбінат".

Таке рішення було схвалене за підсумками інспекції, яку комісія "Росспоживнагляду" провела на початку червня на цьому і ще одному підприємстві, Лозівському молочному заводі, передає Радіо "Свобода" із посиланням на прес-службу російського органу.

Про результати інспекції другого з цих сировиробників наразі не повідомлено.

Крім того, інформує "Росспоживнагляд", там схвалили 95 із 98 досліджених зразків продукції інших чотирьох українських сировиробників, яким дозволили поновити постачання на російський ринок раніше, – "Прометею", філія "Менський сир", а також "Гадячсиру", Пирятинського сирзаводу і "Дубнемолока".

Як відомо, у лютому 2012 року Росія заборонила ввезення на свою територію і реалізацію на ній сирів загалом семи українських виробників, звинувативши їх у використанні рослинних компонентів, зокрема, пальмової олії.

Українська сторона заперечила це.

Після перевірок цих підприємств "Росспоживнагляд" уже не згадував про рослинні жири, але почав звинувачувати українські підприємства в інших порушеннях російських технічних норм, таких, як російські вимоги до форми, розмірів, маси тощо, і висунув вимогу усунути ці порушення.

В Україні оглядачі називали претензії російської сторони політично мотивованими.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!