Інвесторів для будівництва в Одесі терміналу зрідженого газу визначать у червні

Четвер, 17 травня 2012, 15:10

Формування консорціуму інвесторів проекту з будівництва в Одесі терміналу зрідженого газу (LNG-терміналу) розпочнеться у червні, після схвалення Кабінетом міністрів техніко-економічного обґрунтування проекту.

Про це на засіданні круглого столу "Безпека України. Енергетичний вимір" повідомив голова Координаційної ради Національного проекту "LNG-термінал" Віталій Дем'янюк, передає DT.UA.

"У нас є потенційні інвестори, зараз йдуть переговори з провідними європейськими компаніями, які я не хочу називати, щоб не перешкодити переговорам. Це нафтогазові компанії, які готові інвестувати саме у LNG-термінал", - сказав Дем'янюк.

"Основними постачальниками зрідженого газу є Алжир, Катар, Нігерія, країни Каспійського басейну, учасники європейського спотового ринку, Сполучені Штати Америки. До речі, вони стають основним гравцем на ринку. Цей напрямок ми зараз розробляємо і ведемо переговори зі США, чия політика буде серйозно впливати на кон'юнктуру світового ринку газу", - зазначив він.

Крім того, за словами Дем'янюка, поїздка прем'єр-міністра Миколи Азарова в Катар показала, що ця країна виявляє зацікавленість в енергетичному співробітництві з Україною.

"Були проведені переговори щодо постачань зрідженого газу з двома компаніями Ras Gaz і Katar Gas, які мають державну частку. Ми очікуємо, що до осені будемо мати два рамкові договори на постачання газу. Так що сьогодні вже підготовлено ґрунт для формування консорціуму інвесторів. До формування консорціуму приступимо у наступному місяці", - повідомив Дем'янюк.

"Від концепції проекту ми перейшли в практичну фазу. Ми чітко розуміємо технологію побудови терміналу. Ми його повністю "оцифрували" і розуміємо, які складові у нього входять і скільки вони коштують", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!