Азаров зізнався, що газ для України коштує вже 460 доларів

Четвер, 3 листопада 2011, 09:19

Реальна розрахункова вартість російського газу для України перевершила очікування Кабміну.

У четвертому кварталі 2011 року ціна на газ становить 456 доларів за 1 тисячу кубометрів замість 400 доларів, озвучених раніше в прогнозах Міненерговгулля.

Про те, що Україна платить "Газпрому" 456 доларів за тисячу кубометрів в четвертому кварталі 2011 року повідомив прем'єр Микола Азаров, пишуть "Экономические известия".

За його словами, ця ціна враховує знижку в 100 доларів за так званими харківськими угодами.

Уряд обіцяє здійснити низку заходів зі скорочення залежності від зовнішніх поставок газу та скорочення його споживання.

Голова Міненерговугілля Юрій Бойко повідомив, що рівень енергії з альтернативних джерел в Україні за підсумками 2011 року збільшиться в 2,5 рази. А в 2012 році цей показник, як очікується, має зрости ще в 4 рази, що дозволить довести рівень альтернативної енергетики в загальному енергобалансі країни до 3,4%.

На думку експертів, істотно нарощувати власний видобуток вуглеводнів Україна не зможе без підтримки іноземних інвесторів, оскільки у держави немає достатньо коштів на придбання сучасних технологій для розробки складних родовищ на суші і на морі.

Приміром, за словами голови державної нафтогазової компанії Туреччини Мехмета ТПАО Уйсала, Туреччина, яка на 70-80% залежить від імпорту нафтогазових ресурсів, витратила вже більше 4 мільярдів доларів на розвідку тільки нафтових родовищ Чорноморського шельфу, з яких державних коштів - 500 мільйонів доларів.

Україна також може залучити досить інвестицій у видобуток, якщо створить сприятливі умови для інвесторів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!