Євросоюз компенсує Україні відмову від "шампанського"

Неділя, 30 жовтня 2011, 11:07

Українська сторона домоглася на переговорах з Євросоюзом десятирічного перехідного періоду для переходу на нові географічні найменування.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

"Потрібно віддати належне європейцям: вони запустили проект, найняли експертів (переважно в галузі виноробства, але цей досвід повинен бути поширений потім і на інші сфери). Готується своєрідний каталог, я на це мають бути виділені кредитні ресурси", - пояснив чиновник.

Він уточнив, що це будуть європейські ресурси.

"Потенційно це кредити Європейського інвестиційного банку, ЄБРР. Для підприємств, які хочуть модернізуватися. Буде складено кредитний договір, пов’язаний з модернізацією виробництва, переходом на нові торговельні найменування тощ", - зазначив П'ятницький.

"Якщо, умовно, ви сьогодні випускаєте шампанське, а завтра вам доведеться перейти на ігристе вино, то формально вам необхідно лише надрукувати нові етикетки", - пояснив він.

При цьому П'ятницький додав, що "добре б, звичайно, провести дослідження, подивитися, як зміна назви позначиться на споживчому попиті".

"На це можуть знадобитися ресурси. В інших випадках кошти можуть бути потрібні на поліпшення якості продукції. Тобто кожне підприємство має визначити, на що воно збирається спрямувати свої зусилля і під що хоче одержати ці ресурси. У нас уже є пакетна домовленість", - зауважив чиновник.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!