Газ в обхід Росії відкладено ще на один рік

Вівторок, 11 жовтня 2011, 20:00

Початок поставок газопроводом Nabucco, який повинен зв’язати Європу з родовищами Кавказу та Середньої Азії в обхід Росії, відкладено ще на рік.

Про це повідомляє AFP з посиланням на виконавчого директора компанії OMV Герхарда Ройсса. За його словами, перші поставки газопроводом почнуться в 2018 році, передає DT.UA з посиланням на Лента.ру.

Проект вже вкотре відкладено через відсутність домовленостей з постачальниками, які повинні забезпечити Nabucco газом.

AFP відзначає, що цього тижня виконавчий директор OMV здійснить візит до Середньої Азії, щоб обговорити можливості поставок газу для Nabucco, а також зустрінеться з міністром енергетики Туреччини Танер Йилдизом.

Раніше планувалося, що постачання першого газу по Nabucco почнуться в 2017 році, саме будівництво газопроводу мало розпочатися в 2013 році.

Австрійська газопереробна компанія OMV є однією з рівноправних партнерів в Nabucco Gas Pipeline International - проектної компанії Nabucco.

Крім OMV, у проект якої входять німецька RWE, турецька Botas, румунська Transgaz, болгарська "Булгаргаз" та угорський MOL.

Спочатку здача газопроводу, який постачатиме газ до Європи із Середньої Азії із азербайджанського родовища "Шах-Деніз" в обхід Росії, була запланована ще в 2009 році. Але через відсутність домовленостей з постачальниками газу терміни реалізації проекту регулярно відкладаються.

Зараз Nabucco все ще не забезпечений сировиною.

У травні 2011 року повідомлялося, що будівництво газопроводу почнеться у 2012 році, а поставки газу по ньому - в 2015 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!