Азаров знайшов спосіб, як урізати пільги українцям

П'ятниця, 9 вересня 2011, 14:32
Верховна рада прийняла за основу скандальний законопроект №7562, який надає право Кабінету міністрів самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.

Як повідомив народний депутат Анатолій Гриценко, для того, щоб документ отримав підтримку депутатів, його модифікували в інший законопроект - №9127, передає DT.UA.

Після того, як комітети Ради висловилися проти внесення №7562 до порядку денного, вчора Кабінет міністрів подав новий законопроект №9127, текст якого повторює №7562 за винятком норми про можливість приватизації української ГТС.

Після цього голова ВР Володимир Литвин сказав, що для внесення нового законопроекту буде досить візи одного Комітету з питань правосуддя Сергія Ківалова.

Комітет сьогодні завізував законопроект, і його почали обговорювати за скороченою процедурою.

На думку Гриценка подібні дії свідчать про те, що влада не готова відкрито здійснювати непопулярні кроки.

Окрім того народний депутат вважає, що прийняття такого закону, відбирає частину конституційних положень самої Верховної ради.

Законопроект № 7562, "Про гарантії держави виконання рішень суду" не відповідає своїй назві і передбачає фактичне скасування більшості пільг для багатьох категорій громадян, дозволяє Кабміну приватизувати об'єкти, раніше заборонені до приватизації і багато іншого.

Зокрема, законопроект передбачає внесення змін до 17 діючих законів. При цьому зміни лише до чотирьох законів мають відношення до предмету законопроекту - забезпечення виконання судових рішень.

Згідно з текстом документа, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків і вчителів відтепер будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною радою, а Кабінетом міністрів у ручному режимі, що прямо суперечить Конституції.

При цьому в законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави.

Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян у соціальній допомозі, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає грошей.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!