Кабмін віддасть молоді старі борги

Понеділок, 26 вересня 2011, 14:38

Уряд подовжив на рік  або до початку чи відновлення будівництва виплату боргу за програмою державного пільгового кредитування будівництва чи придбання житла, здійснюваною в 2007 році.

Про це йдеться в постанові №991 від 21 вересня 2011 року "Деякі питання погашення кредитів, наданих у 2007 році на будівництво чи придбання житла окремим категоріям громадян", розміщеній на урядовому порталі, передає УНІАН.

Згідно з документом, термін виплати боргу, окрім відсотків за користування кредитом, подовжується у зв`язку з порушенням понад 6 місяців термінів введення в експлуатацію житла.

Регіональне управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву і позичальник можуть внести в кредитний договір зміну щодо визначення пільгового періоду для сплати основної суми боргу, окрім відсотків за користування кредитом, на строк до одного року або до початку чи відновлення будівництва.

Постановою визначається, що в разі порушення термінів платежу з погашення кредиту з позичальника стягується пеня в розмірі 0,01% суми зобов`язань за кредитом, термін виконання яких наступив, за кожен день прострочення.

Встановлюється така черговість погашення боргу: пеня, прострочені платежі, відсотки за користування кредитом і основний платіж із погашення кредиту.

Як повідомлося, Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву в 2007 році профінансував програми забезпечення молоді житлом на суму 178,5 мільйона гривень, що на 3% більше запланованого.

У 2007 році програма з надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім`ям і самотнім молодим громадянам на будівництво й придбання житла була профінансована з держбюджету в розмірі 64,3 мільйона гривень із запланованих 50 мільйонів гривень.

За рахунок такого фінансування пільгові кредити на житло отримали 650 молодих сімей

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!