Тимошенко почула у допиті свідка компромат на Януковича

Вівторок, 26 липня 2011, 18:27

Для технологічних потреб транзиту в 2009 році використовувався газ за ціною 153,9 долара, отриманий від "РосУкрЕнерго".

Про це під час допиту на судовому засіданні у справі проти Юлії Тимгошенко сказав заступник керівника департаменту економічного планування та бюджетних розрахунків НАК "Нафтогаз України" Ярослав Диковицький.

"Згідно з рішенням правління "Нафтогазу", для цих потреб (транзиту російського газу) було спрямовано ресурси, отримані з підземних сховищ по ціні 153,9 долара. За такою ціною газ був проданий "Укртрансгазу", - сказав свідок.

Він зазначив, що правління "Нафтогазу" ухвалило рішення направити на технологічні потреби транзиту саме цей газ, "щоб не збільшувати тариф на транспортування російського газу для Європи".

На питання прокурора, чи було завдано збитків "Нафтогазу", якщо враховувати куплений у "РосУкрЕнерго" газ за ціною 153,9 долара, свідок відповів: "Якщо враховувати газ за такою ціною, то при реалізації цього газу збитків не було".

Водночас, за словами свідка, у 2010 році придбання 10 мільярдів кубометрів у "РосУкрЕнерго" було визнано незаконним, то в розрахунках вони виходили із середньорічної ціни 232 долара.

У свою чергу Юлія Тимошенко під час виступу свідка перебила його і заявила: "Ви щойно задокументували злочин Януковича, бо саме рішенням Януковича газ забрали у держави і віддали "РосУкрЕнерго", і нормально в тіні його поділили Янукович, Льовочкін, Фірташ, Бойко, і, можливо, ваш Пшонка".

Також, за словами свідка, виконання рішення Стокгольмського суду "завдало збитків "Нафтогазу" у розмірі 26 мільярдів гривень".

"Я прошу це запротоколювати", - сказала з місця Тимошенко.

Після цього між нею та суддею Родіоном Кірєєвим сталася традиційна перепалка, в ході якої Тимошенко сказала йому: "Ви не суд, ви маріонетка, яка хоче здійснити розправу без участі захисту".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"