Євросоюз задоволений проектом із реструктуризації вугільної галузі України

Середа, 22 червня 2011, 20:12

У середу у Києві підбиті підсумки впровадження в Україні одного з найдорожчих проектів Євросоюзу.

Ідеться про проект реструктуризації вугільної галузі, на який ЄС витратив понад десять мільйонів євро за три роки, передає Радіо "Свобода".

Головні завдання проекту реструктуризації вуглевидобувної галузі - підтримка розробки та впровадження реформ у вугільному секторі; удосконалення безпеки праці та екологічної безпеки; допомога у приватизації та закритті шахт і пов'язані з цим процесом соціальні проблеми, повідомив керівник проекту Войтек Млодзеєвський.

На його думку, в Україні проект також сприяв поширенню нових технологій та сучасного мислення у вугільній галузі.

"Проект дає можливість покращити умови праці гірників, зберегти їхні життя, зробити професію шахтаря безпечною та престижною. Подібні речі і забезпечує наш проект, який успішно впровадили нові члени ЄС. Не скажу, що в Україні реструктуризація вугільної промисловості не має ризиків або проблем. Вони є, але їх можна зменшити, пом'якшити або унеможливити", - каже керівник проекту.

Подібні проекти ЄС уже випробувані у Польщі, Словаччині та Болгарії перед їхнім вступом до Євросоюзу.

Координатор проекту від України, експерт Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ігор Яценко важливими результатами його здійснення вважає підвищення рівня безпеки шахтарської праці.

Серед іншого, це можливо завдяки дегазації, тобто зменшенню ризику вибуху підземного газу метану унаслідок використання сучасних технологій, каже Яценко.

Експерти проекту від ЄС Януш Сльодак та від України - депутат Владислав Лук'янов зазначили: вугілля - одне з альтернативних для України джерел енергії.

Нормальне функціонування вугільної галузі дозволить Україні зменшити залежність від імпорту енергоносіїв з Росії, кажуть експерти.

Крім того, Лук'янов звертає увагу: "Цей проект, серед іншого, дає важливий сигнал для інвесторів, щоб вони змогли чітко зрозуміти стратегію розвитку української вугільної галузі і могли оцінити можливість ефективного інвестування у цю галузь. А успішний розвиток вуглевидобувної галузі дозволить поліпшити ситуацію з енергозабезпеченням в економіці України у цілому".

Однак на заваді інвестиціям стоять непереможені корупція та бюрократичний апарат, що їх експерти проекту назвали головними ризиками при реструктуризації вугільної галузі України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua