Депутати виступили проти монополізації експорту зерна

Середа, 16 лютого 2011, 09:11

На засіданні парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у вівторок депутати - члени комітету не підтримали законопроект про монополізацію експорту сільгосппродукції з України.

За результатами розгляду законопроект № 8053 про внесення змін до закону "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо особливостей здійснення експорту об'єктів державного цінового регулювання) направлений на доопрацювання, пише газета "Дело".

Як відомо, раніше Головне науково-експертне управління ВРУ рекомендувало відхилити цей проект закону за результатами розгляду в першому читанні.

В управлінні відзначили, що введення запропонованих проектом обмежень щодо експорту сільгосппродукції не повною мірою співвідноситься із положеннями Конвенції про торгівлю зерном 1995 року.

Крім того, відповідно до ст. 20 закону "Про зовнішньоекономічну діяльність", встановлення у будь-якій формі державної монополії на експорт та імпорт видів товарів, не зазначених у цій статті, не дозволяються і можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Проти прийняття цього проекту закону також висловилася більшість експертів і учасників ринку, в т.ч. і Міжнародна асоціація торгівлі зерном і кормами (GAFTA).

Як повідомлялося, згідно із пропонованими законопроектом №8053 змінами, експорт товарів-об'єктів державного цінового регулювання дозволяється тільки безпосереднім їх виробникам і державному агенту, який визначається Кабміном.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!