Київ і Брюссель "майже домовилися" про вільну торгівлю

П'ятниця, 11 лютого 2011, 19:59

Євросоюз обіцяє підписати угоду про вільну торгівлю з Україною до кінця 2011 року.

Запрацює вона 2013 року, а повноцінно скористатися її перевагами українці зможуть тільки за десять років, сказав керівник підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Єврокомісії Філіп Куісон.

"Угода майже готова. Зараз ми її шліфуємо. Настав час припинити дискусії, які тривали три роки та нарешті підписати її. Бо ж якщо затягувати можна взагалі не підписати", - цитує чиновника Deutsche Welle.

Голова делегації ЄС повідомив, що сторони домовилися про нульові тарифи на експорт текстилю з України та сталевих виробів.

Щодо агроринку, ЄС готовий надати нульові тарифи тільки 80% українських сільгосптоварів.

На думку деяких експертів, цим Україна має задовольнитися, адже європейський ринок - це доступ до 500 мільйонів потенційних покупців.

Натоміть керівник української переговірної групи Валерій П'ятницькій каже, що "Україна - не бідна сирота", аби задовольнятися лише тим, що дають, тож буде відстоювати свої позиції.

Зокрема, він назвав доступ до ринку транспортних послуг, який надзвичайно цікавить українську сторону.

"Однак цей пункт ЄС виключив з переговорів. Значну частку валового внутрішнього продукту Євросоюзу становлять саме послуги, тож нам це цікаво. Нам потрібна ця угода. Ми хочемо створити "вікно можливостей для всіх", - зауважив П'ятницькій.

Також багато непорозумінь між сторонами виникло через географічні назви.

Євросоюз хоче захистити три тисячі європейських географічних назв, які використовуються у назвах товарів.

Тож Філіп Куісон радить українцям уже зараз більше працювати над просуванням українських брендів.

"Ми не хочемо вбивати ваше виробництво вина чи сиру, а даємо вам можливість піднятися до вищого класу", - наголосив європейський переговірник.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!