Україна може ліцензувати імпорт сала

П'ятниця, 28 січня 2011, 20:57

Міністерство економічного розвитку та торгівлі звернулося до Кабінету міністрів із пропозицією включити сало та свинину до переліку товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню у 2011 році.

Відповідний проект постанови розміщений на сайті Мінекономрозвитку для обговорення, повідомляє агентство "УНІАН".

Зокрема, перелік товарів пропонується доповнити такими позиціями: свинина свіжа, охолоджена або морожена; сало без пісних частин, свинячий жир і жир свійської птиці, не витоплені та не виділені іншим способом, свіжі або охолоджені, морожені, солоні або в розсолі, сушені або копчені.

Водночас, документом пропонується частково зменшити перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, шляхом виключення з нього фарб друкарських та паперу некрейдованого із водяними знаками.

У пояснювальній записці до документу зазначено, що, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства, у 2010 році спостерігалося подальше зменшення середньої вартості однієї тонни імпортованої м'ясопродукції: свинини мороженої, субпродуктів великої рогатої худоби та інших тварин, сала та тваринних жирів, за винятком яловичини мороженої і м'яса та м'ясопродуктів птиці, де відбулося збільшення вартості в 1,6 та 1,4 раза відповідно.

Так, у 2010 році найбільше було імпортовано м'яса і харчових м'ясопродуктів птиці - 148,4 тис. тонн (або 45,1%), свинини свіжої, мороженої - 102 тис. тонн (31%), сала без пісних частин, свинячого та пташиного жиру - 38,7 тис. тонн (11,8%) і субпродуктів харчових великої рогатої худоби та інших тварин - 36,6 тис. тонн (11,1%).

При цьому за 11 місяців 2010 року імпортовано всього 3,4 тис. тонн яловичини, або 1% загального обсягу імпорту м'ясопродукції.

Крім того, й надалі спостерігається тенденція ввезення на територію України низькосортної продукції.

За оперативними даними Держкомветмедицини, імпортувалися переважно низькосортні м'ясо та м'ясопродукти, а саме: яловичина, яка складається з тримінгу та субпродуктів; свинина, яка складається з субпродуктів, сала, жиру; м'ясо птиці, яке складається з м'яса механічної обвалки, каркасів, субпродуктів.

За інформацією Мінагропроду, ситуація ускладнюється ще й тим, що виробники країн Європейського Союзу, маючи значні преференції, зокрема дотаційне виробництво та експортні субсидії, експортують до України м'ясну продукцію за цінами, які значно нижчі, ніж на українському ринку.

Такий імпорт м'ясної продукції може бути фактором дестабілізації у розвитку вітчизняного тваринництва та спричинити витіснення з ринку тваринницької продукції власного товаровиробника, що, своєю чергою, загрожує продовольчій безпеці держави.

"Таким чином, Міністерство аграрної політики та продовольства вважає, що з метою здійснення захисту вітчизняного ринку необхідно запровадити ліцензування імпорту деяких товарів групи 02 за погодженням з Мінагрополітики", - зазначається у пояснювальній записці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!