90-95% української зброї йде на експорт

П'ятниця, 14 січня 2011, 16:36

90% озброєння і військової техніки Збройних сил України є морально та фізично застарілими.

Про це заявив головний інспектор Міністерства оборони Валерій Фролов в інтерв'ю журналу "Військо України". повідомляє агентство "УНІАН".

Він констатував, що за 19 років незалежності на озброєння ЗСУ прийнято лише 93 нових та модернізованих зразків озброєння та військової техніки (ОВТ), що були створені на вітчизняних підприємствах оборонно-промислового комплексу.

Головний інспектор Міноборони наголосив, що це є незначний показник.

"При цьому кількісний показник всього обсягу новітнього та модернізованого ОВТ сьогодні не перевищує 10%; решта 90% є морально та фізично застарілими, що потребує закупівлі новітніх або модернізації старих зразків", - сказав Фролов.

Окрім цього, за його словами, "є підстави стверджувати, що далеко не вся номенклатура ОВТ, яка потрібна Збройним силам України, може сьогодні випускатися підприємствами вітчизняного оборонно-промислового комплексу".

"Також не може не турбувати той факт, що 90-95% загального обсягу виробництва продукції на підприємствах вітчизняного оборонно-промислового комплексу йде на експорт", - зазначив представник військового відомства.

"Безумовно, що валютні надходження до бюджету України від продажу зброї є суттєвими і досить необхідними для держави. Не спростовуючи таку позицію, однак зазначимо: наявний критичний стан ОВТ українського війська вимагає зовсім іншого зосередження основних зусиль національного ОПК - на його переозброєнні", - резюмував Фролов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!