Колесніков установив більшості "податковий" dead-line

Середа, 6 жовтня 2010, 13:03

Віце-прем'єр Борис Колесніков поставив перед депутатами більшості завдання ухвалити Податковий кодекс у цілому до 4 листопада.

Про це пише газета "Комерсант-Україна", зазначаючи, що голосування законопроекту в першому читанні очікується в парламенті 7 жовтня.

У вівторок комітет Верховної ради з питань податкової та митної політики під керівництвом депутата від Партії регіонів Віталія Хомутинніка рекомендував ухвалити у першому читанні проект Податкового кодексу, розроблений Кабміном, нагадує видання.

Комітет відхилив альтернативний кодекс депутата від НУНС Миколи Катеринчука як такий, що потребує доопрацювання, оскільки основа проекту була розроблена в 2007 році.

Цей проект навіть не обговорювався - автор тільки встиг розкритикувати урядовий проект і похвалити свою версію реформи за інноваційну модель розвитку економіки.

Представники асоціацій і бізнесу не змогли висловити зауважень до урядового проекту Податкового кодексу, тому що члени комітету поспішали на вечірнє засідання Верховної ради (засідання комітету тривало півтори години).

Екс-голова комітету, депутат від БЮТ Сергій Терьохін указав на відсутність у проекті кодексу статусу Державної податкової адміністрації та наявність 162 норм непрямої дії: наприклад, податкова база і податкове навантаження будуть визначатися рішеннями уряду.

Не погодився Терьохін і з розкриттям банківської таємниці при оподатковуванні депозитів.

Члени комітету підготували 24 зауваження до другого читання проекту кодексу.

Зокрема, депутати рекомендують виключити "перевагу контролюючих органів над платниками" і право податківців перевіряти трудове законодавство; увести відповідальність за необґрунтовану відмову в прийнятті податкової декларації; установити порядок проведення перевірок для великих платників; скоротити перелік критеріїв для автоматичного відшкодування ПДВ; не допустити порушення банківської таємниці.

З огляду на наявність зауважень, голова підкомітету з питань оподатковування суб'єктів ринку небанківських фінустанов, депутат від Партії регіонів Дмитро Святаш запропонував відкласти набуття кодексом чинності на рік - до 1 січня 2012 року.

Терьохін також попередив, що якщо документ набуде чинності з 1 січня 2011 року, то він може бути оскаржений у Конституційному Суді.

Він наголосив, що за законодавством податкові зміни мають прийматися максимум за 6 місяців до нового бюджетного року, а всі фіскальні поправки, прийняті після 15 липня, набувають чинності через бюджетний рік.

"Якщо ми таке рішення не приймемо, я не буду брати участь у обговоренні кодексу", - заявив Терьохін.

Пропозицію про зміну строку підтримали лише Дмитро Святаш, Микола Катеринчук, Сергій Терьохін і Таріел Васадзе.

Хомутиннік зазначив, що питання перенесення строків буде розглядатися в сесійній залі.

"У першому читанні проголосуємо, а далі будемо працювати - може, два тижні, півроку, рік", - сказав голова підкомітету з питань акцизного збору, депутат від ПР Олександр Васильєв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!