Росіяни вирвали "Запоріжсталь" в Ахметова

Понеділок, 31 травня 2010, 11:00

Одне з найбільших металургійних підприємств України - "Запоріжсталь" - стало черговим активом, який опиняється під контролем Росії.

За інформацією "Української правди", продаж "Запоріжсталі" завершено, причому комбінація ознаменувалася жорстким конфліктом старих власників з Рінатом Ахметовим.

Як відомо, мажоритарним акціонером "Запоріжсталі" була компанія Midland Resources Holding Ltd, зареєстрована в офшорній зоні на британському острові Гернсі.

Кінцевими власниками підприємства виступали уродженець Дніпропетровська Едуард Шифрін разом з громадянином Канади Алексом Шнайдером, а також їхні партнери. Їхнє бажання продати всю "Запоріжсталь" стало публічним у 2010 році.

Свій інтерес до "Запоріжсталі" не приховував Рінат Ахметов. Для придбання комбінату він пішов на консорціум з південнокорейською корпорацією Posco.

Паралельно комбінатом начебто цікавилися російські олігархи Роман Абрамович і Алішер Усманов.

Інформовані джерела на умовах анонімності розповіли "Українській правді" про продаж комбінату, який завершився в травні.

Спочатку власники "Запоріжсталі" уклали протокол про наміри зі структурами, пов`язаними з російським державним "Внешэконобанком".

Однак запропоновані росіянами 1,2 млрд. доларів зміг перебити Рінат Ахметов.

За словами джерел, підприємства з групи Ахметова уклали не просто протокол про наміри, а договір купівлі-продажу "Запоріжсталі". Більше того, власники комбінату отримали 50 млн. доларів задатку.

Однак далі за нез`ясованих обставин власники "Запоріжсталі" захотіли повернути назад 50 млн. доларів задатку та розірвати угоду. При цьому вони погодилися додатково сплатити 50 млн. доларів штрафу.

З`ясувалося, що російський покупець запропонував ціну, яка дозволяла акціонерам "Запоріжсталі" заробити ще більше - навіть з урахуванням санкцій, які треба було покрити перед Ахметовим.

Після чого було укладено ще один договір - знову зі структурами, спорідненими з російським державним "Внешэкономбанком".

Джерела повідомляють, що остаточна ціна "Запоріжсталі" склала 1,7 млрд. доларів.

Після цього, за інформацією джерел, адвокатами Ахметова був поданий позов до Лондонського суду, який наклав арешт на акції комбінату до розгляду справи по суті. Зараз питання перебуває в апеляції.

Як повідомлялося, 2009 року було оголошено про придбання контрольного пакету "Індустріального союзу Донбасу", який володіє в Україні Алчевським меткомбінатом і Дніпровським меткомбінатом імені Дзержинського.

Кінцевий новий власник так і не був оголошений, однак, за інформацією джерел, ідеться про той же російський "Внешэкономбанк".

Як відомо, керівником наглядової ради "Внешэкономбанка" є глава уряду Росії - Володимир Путін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!