Учасників фондового ринку контролюватимуть жорсткіше

Середа, 23 грудня 2009, 09:21

Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) схвалила законопроект, який посилює фінансовий моніторинг за учасниками фондового ринку.

За рекомендацією FATF фізичним особам буде заборонено володіти акціями фондових бірж і депозитаріїв, пише видання "Комерсант-Україна".

У вівторок на засіданні Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку було затверджено проект закону, яким посилюється фінансовий моніторинг на фондовому ринку, зокрема вносяться зміни до закону "Про цінні папери та фондовий ринок".

Документ забороняє участь фізичних осіб у статутному капіталі фондових бірж і депозитаріїв, а фізичним особам, які мають судимість, буде заборонена участь в акціонерному капіталі торговців цінними паперами, зберігачів, реєстраторів і компаній з управління активами.

Як розповів начальник управління аналітичного забезпечення ДКЦПФР Максим Лібанов, проект закону розроблений відповідно до рекомендацій Міжнародної організації з боротьби з відмиванням грошей (FATF).

"За рекомендацією FATF не допускається участь фізичних осіб в інфраструктурних об'єктах фондового ринку. Ці рекомендації були затверджені розпорядженням Кабінету міністрів", - зазначив Лібанов.

Втім, документ дозволяє професійним учасникам фондового ринку створювати підрозділи за межами України, але тільки за згодою комісії та в передбаченому ДКЦПФР порядку.

"Поки створення окремих підрозділів за кордоном ніяк не регламентовано. Все, що у нас прописано, так це створення підрозділів в Україні", - розповів Лібанов.

Голова правління депозитарію "Міжрегіональний фондовий союз" (передав майно Всеукраїнського депозитарію цінних паперів) Микола Швєцов підтримує рішення ДКЦПФР заборонити фізичним особам володіти акціями бірж і депозитаріїв.

"Такими структурами повинні володіти учасники ринку", - вважає він.

У той же час висловлюються проти ініціативи фондові біржі, акціями яких часто володіють фізичні особи. Зараз діє єдине обмеження - учасник фондового ринку не має права володіти більше 5% акцій біржі.

За словами голови правління "Української біржі" Олега Ткаченка, акції бірж повинні перебувати у вільному обігу: "Чим більше покупців на акції, тим вище може бути їх вартість".

За даними видання, багато інвестиційних компаній, які виступили засновниками "Української біржі", пізніше продали акції своїм клієнтам або співробітникам.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!