Ющенко вимагає від податкової повернути гроші

Четвер, 10 грудня 2009, 14:54

Президент Віктор Ющенко звернувся до керівників податковою з вимогою повернення підприємствам невідшкодованого ПДВ.

Про це йдеться в листі Ющенка до голови Державної податкової адміністрації Сергія Буряка і голови Держмитслужби Андрія Макаренка за результатами проведеної 9 грудня 2009 року наради з питань протидії корупції.

Зокрема, на нараді відмічалося, що загрозливих обсягів набула тенденція стягнення наперед податків.

Якщо у 2008 році за рахунок авансової сплати податків і зборів стягнуто 8,9 млрд. гривень, то лише за 11 місяців 2009 року обсяги таких переплат уже досягли 11,8 млрд. гривень.

"Небувалого загострення набула проблема з відшкодування податку на додану вартість. Обсяги невідшкодованих сум ПДВ за січень-листопад поточного року зросли на 6581,4 млн. гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року (на 51,5%) та за станом на 1 грудня поточного року становили 19,4 млрд. гривень", - повідомляє прес-служба Ющенка.

"Високим залишається і рівень хабарництва та корупції в органах державної податкової служби: якщо впродовж 2008 року у сфері службової діяльності (за хабарництво) стосовно податківців порушено 51 кримінальну справу, то лише за 10 місяців поточного року таких справ уже порушено 62", -зазначають в офісі президента.

Там також вказують, що залишається стабільно високим рівень корупції у митних органах: у 2009 році порушено 74 кримінальні справи за фактами злочинів у сфері службової діяльності, складено 99 адміністративних протоколів про корупційні діяння.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!