Україна нагодує світ

П'ятниця, 12 вересня 2008, 11:46

       Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) відзначає, що цього року в Україні і Росії буде зібраний багатий врожай зернових, і покладає на них великі надії в боротьбі з продовольчою кризою у світі, повідомляє агентство "Інтерфакс".
       ФАО підкреслює, що стрімке зростання цін на продукти харчування призвело до того, що й у Росії й Україні були значно збільшені масштаби посівів сільськогосподарської продукції. Тільки під посіви пшениці в двох країнах було відведено 33,8 млн гектарів орної землі, що на 2,4 млн гектарів більше, ніж торік.
       У Росії посівами всіх зернових, у тому числі і рису, у 2008 році в цілому було зайнято 46 млн гектарів.
       Експерти ФАО заявляють, що ці дві держави мають величезний невикористаний сільськогосподарський потенціал і покладають на них великі надії в боротьбі з продовольчою кризою у світі.
       У березні ФАО і Європейський банк реконструкції і розвитку обговорювали перспективи розвитку сільського господарства в пострадянських державах на конференції в Лондоні.
       Мова йшла про необхідність реалізації невикористаного потенціалу сільськогосподарського сектора держав Східної Європи і СНД, насамперед таких країн, як Казахстан, Росія й Україна. Сьогодні експерти ФАО відзначають, що ці обговорення вже приносять свої плоди і сподіваються, що міжнародне співтовариство зможе розраховувати на надлишки зернових у Росії і в Україні.
       За даними ФАО, у країнах СНД в останні роки з виробництва було виведено близько 23 млн гектарів орних земель. Експерти вважають, що щонайменше 13 млн гектарів з них можна використовувати для вирощування сільськогосподарської продукції без серйозних екологічних утрат.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua