"Газпром" переманив у "Нафтогаза" Ахметова, Бойко і Фірташа.

Понеділок, 2 червня 2008, 10:42

Промислові підприємства донецького мільярдера Рината Ахметова уклали договори на поставку газу з фірмою "Газпром збут Україна".

Клієнтами української "дочки" РАО "Газпром" стали "Азовсталь"та Північні і Центральний Гоки, які  підконтрольні компанії "Сістем Кепітал Менеджмент" Ахметова.

Усього ж за перший місяць роботи на ринку "Газпром збут Україна" уклала договори з 30 великими промисловими підприємствами, - повідомляє газета "Дело".

До таких підприємств відносяться Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча, компанія "Євроцемент груп", а також хімпідприємство бізнесмена Дмитра Фірташа.

Загальний обсяг законтрактованого газу - 500 мільйонів кубометрів на місяць. Протягом наступного місяця, відповідно до повідомлення прес-служби "Газпром збут Україна", компанія має намір подвоїти цю цифру. На одному з підприємств, "Газпром збут" пропонує паливо на тих же умовах, що і компанія "Газ України" (дочірнє підприємство "Нафтогаза України").

Деякі учасники ринку говорять, що на підписання договорів з "Газпром збутом" позначилась також і політична складова.

"Нафтогаз", у структуру якого входить "Газ України", сьогодні контролюється людьми, близькими до "ІСД" (фінансово-промислова корпорація "Індустріальний союз Донбасу"), - відзначив один з представників промислового сектору. - Відповідно, деякі інші бізнес-групи не захочуть ставити своє виробництво в залежність від поставок "Газа України".

В той же час в "Нафтогазі" не побоюються конкуренції з боку дочірньої компанії "Газпрому".

"Ця компанія працює в рамках чітко встановленої квоти. Є певні обсяги поставок, які вони не повинні перевищувати", - пояснив начальник прес-служби НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!