Ющенко запустив Одеський нафтопереробний завод із батьком Алсу

П'ятниця, 18 квітня 2008, 14:01

У п'ятницю після реконструкції запущено Одеський нафтопереробний завод.

В урочистій церемонії запуску підприємства взяв участь президент Віктор Ющенко, який перебуває в Одесі з робочою поїздкою.

Він подякував компанії "Лукойл" за те, що вона стримала своє слово і провела реконструкцію підприємства за два з половиною роки.

Ющенко підкреслив, що відкриття підприємства - це подія, значуща не тільки для Одеської області, але й для всієї України.

Президент зазначив, що потужності підприємства дозволять переробляти на рік 3 млн тонн сибірської нафти. "Я і українська сторона високо цінуємо те, що ви робите в Україні", - сказав президент, звертаючись до керівника "Лукойлу" Вагіта Алєкперова.

У свою чергу, Алєкперов підкреслив, що в реконструкцію підприємства вкладено приблизно 200 млн доларів, і запевнив президента, що продукція, яку випускатиме НПЗ, буде високої європейської якості.

ВАТ "Лукойл", яке володіє ВАТ "Лукойл-Одеський НПЗ", у липні 2005 року зупинило Одеський нафтопереробний завод для широкомасштабної модернізації до 2009 року. Інвестиції в модернізацію підприємства оцінюються майже в 380 млн доларів США.

З початку роботи підприємство планує вийти на щомісячну переробку близько 200 тис. тонн сировини.

В результаті реалізації другого етапу реконструкції Одеського НПЗ, який планується проводити без зупинки виробництва, глибина переробки сировини зросте до 96%, а вихід світлих нафтопродуктів - до 74%.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"