Визначили 11 винних в аварії на шахті ім. Засядька

Вівторок, 15 січня 2008, 10:02

Урядова комісія з розслідування причин аварії на шахті ім. Засядька визначила 11 посадовців, які порушили чи не виконали своїх обов’язків.

Про це заявив голова цієї комісії, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов у понеділок, повідомляє прес-служба Кабміну.

"І ми не будемо робити реверанси перед тими, хто порушив або не виконав своїх функціональних обов’язків. Таких посадовців в Акті визначено 11 осіб", - заявив він, наголосивши, що "це безпрецедентна аварія в історії України, під час якої загинуло 107 гірників".

"Ми маємо дати чіткий сигнал суспільству: жартувати із безпекою на виробництві, нехтувати правилами безпечного ведення робіт ніхто не дозволить", - наголосив Турчинов.

Перший віце-прем’єр дав доручення Держгірпромнагляду і надалі особливо контролювати шахту ім. Засядька.

"Питання безпечного ведення робіт в шахтах на глибинах понад 1000 метрів, небезпечних за газовим фактором – надзвичайно важливі для держави. Ми маємо зробити все можливе на рівні Мінвуглепрому, профільної науки, державного нагляду для того, щоб, урешті-решт, дійти єдиної версії аварії на шахті. Перш за все для того, щоб уникнути подібних аварій у майбутньому", - підкреслив він.

Турчинов також додав, що уряд підтримає всі ініціативи Держгірпромнагляду, спрямовані на забезпечення безпечних умов праці шахтарів, зокрема у питаннях, що стосуються статусу та соціального захисту державних інспекторів.

"Ті дослідження і проблеми, з якими ми зіткнулися, мають стати серйозним поштовхом для галузевої науки, для напрацювання тих кроків, які треба зробити для створення справді безпечних умов праці шахтарів", - зазначив він.

Перший віце-прем’єр також наголосив, що всі попередні доручення уряду, особливо ті, що стосуються вирішення соціальних проблем потерпілих та членів їхніх родин, мають бути безумовно виконані. Він підкреслив, що це питання перебуває під особистим контролем прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Також він додав, що створена урядом робоча група не припинить свою роботу доти, доки не вирішать усіх проблем родин потерпілих шахтарів.

Турчинов назвав надзвичайно актуальною для вугільної галузі і в цілому для України проблему шахтного метану. "Метан повинен не вибухати в шахтах, а працювати на розв’язання енергетичних проблем держави", - наголосив він.

Перший віце-прем’єр також повідомив, що найближчим часом в уряді відбудеться нарада за участі всіх зацікавлених міністерств і відомств для вирішення цього питання.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!