Публікації

Ігор Діденко: Газпром технічно може перекрити газ, але наслідки цього вдарять і по росіянах
Діденко фактично підтвердив скасування Кабінетом Міністрів постанови уряду Єханурова про створення спільного підприємства "УкрГазЕнерго". Ми записували його за кілька годин після того, як із Москви пролунали погрози про відключення газу.
Знову про приватні інтереси в державних закупівлях
Президент і прем'єр продовжують обмінюватися випадами, намагаючись якщо не знешкодити чи шантажувати супротивника, то принаймні завдати йому болючого удару. Все це відбувається у площині змін до тендерного законодавства. Бо йдеться про захист інтересів наближених до влади бізнес-груп та окремих бізнесменів.
Січнева нафтова відлига може затягнутися до квітня
Схоже, на вулицю автомобілістів нарешті прийшло свято. Починаючи з перших днів лютого, стовпчики цін на окремих заправках почали повільно, але впевнено повзти вниз. У той же час, експерти і учасники ринку вважають, що про масове зниження цін усіма операторами як про доконаний факт говорити зарано.
Україна - вічна газова боржниця?
Нині український газовий сектор знову лихоманить. Україна на межі нової порції звинувачень у безконтрактних відборах газу та багатомільйонних боргах. Підґрунтя для таких заяв дала голова уряду словами, що останні два місяці Україна споживає газ "власними силами".
Чи вдасться Україні "газовий бліцкриг"?
Прихід нових керівників ФДМУ й АМКУ, за умови, що вони дотримуватимуться спільних стратегії й тактики наведення порядку в газовому секторі, визначених президентом і прем'єром, дозволить державі у судовому порядку і шляхом санкції позбутися УкрГазЕнерго, а також кабальних договорів із РосУкрЕнерго.
Польові дослідження "землемотивованих" бійок
Головний правоохоронець сказав, що саме після засідання РНБО він зрозумів - афери із землею є найрезонанснішими, натякаючи: земля й була приводом до "чоловічої розмови" з київським мером Леонідом Черновецьким.
Непоглинуті зіллються
Цього року український гірничо-металургійний комплекс приречений на операції злиття і поглинання через необхідність вертикальної інтеграції. Ситуація на міжнародних ринках неодмінно позначиться на українських компаніях. І тоді питання про виживання постане для того, хто не має власної ресурсної бази.
Уряд відкрив новий приватизаційний фронт
У порядку денному урядового засідання одним із перших блоків стояло кілька приватизаційних питань, зокрема, щодо плану розміщення акцій Укртелекому та переліку підприємств, котрі виставляються на продаж цього року із земельними ділянками, на яких вони розташовані.
Змова олігархів чи ігри політиків?
Голова Фонду держмайна Валентина Семенюк вважає, що останні рішення уряду про відсторонення її від посади одночасно зі службовим розслідуванням ініціювали дві бізнес-групи: "Приват" Ігоря Коломойського та "Фінанси і кредит" Костянтина Жеваго. Про це вона заявила журналістам під час спеціального брифінгу.
СОТ як його малюють
Тільки ледачий український політик цими днями не робить собі реклами на темі вступу до Світової організації торгівлі (СОТ). Подія, до якої держава готувалася 14 років, сталась. Але виявилося, що жодних певних переваг чи швидких економічних змін від членства у міжнародній організації чекати не варто.
Відкритий лист ВАТ "Укрнафта" до прем'єр-міністра Тимошенко ®
Шановна Юліє Володимирівно! ВАТ "Укрнафта" вимушене звернутися до Вас, аби не допустити дискредитації уряду України через некомпетентність та неправомірність дій окремих органів виконавчої влади.
Шлях у нікуди
Вугільна галузь котиться у прірву: собівартість видобутку збільшується майже вдвічі швидше, ніж росте ціна на вугілля, половину надходжень витрачають на зарплати, чверть працюючих у галузі - пенсіонери. До того ж, державі скоро доведеться купувати вугілля за кордоном або замінити його дорогим газом.
Депутати знову взялися за держзакупівлі
У Верховній Раді за кілька днів зареєстрували майже десяток нових законопроектів про держзакупівлі. Проте жоден із них не в змозі хоч на крок наблизитися до розв'язання головної проблеми в цій делікатній сфері. Ситуацію, як і досі, цілковито контролюватиме Європейське консалтингове агентство (ЄКА).
Уряд та інфляція: хто кого
Юлія Тимошенко, заявляючи, що звикла втілювати в життя "фантастичні речі" в економіці, не визнає ціни своїх економічних див. Навіть якщо всі плани уряду будуть реалізовані, українці не зможуть цього року цілком насолодитися високими доходами - їх зжере інфляція. А обіцянки урядовців стримати її темпи поки що видаються справді "фантастичними речами"
Ваша непослідовність очевидна, пане Президенте
Чому спочатку президент ліквідує Національну акціонерну компанію "Енергетична компанія України", а потім намагається не допустити її "фінансового послаблення"? Чому президент спокійно сприймає "розмивання" пакету НАКу в Дніпроенерго, але не хоче виводити зі статутного фонду НАКу акції шести обленерго з мізерною номінальною вартістю? Ця стаття про якість аргументації Секретаріату в його "приватизаційній війні" з урядом Тимошенко.
Про інтимність стосунків із владою
Здається, стосунки влади і бізнесу, та й взагалі державні справи, що ними в силу службових обов’язків мають опікуватися українські можновладці, стають в Україні досить інтимною справою. Настільки інтимною, що на, здавалось би, серйозних заходах, які проводять особисто вищі керівники держави, ЗМІ, котрі забезпечують вільний доступ громадськості до інформації, починають бути схожими на "третього зайвого".