Публікації

Як "розпиляють" 50 млрд держгарантій
Слайди по держгарантіями потрапили в "ЕП" ще до того, як уряд презентував Держпрограму. При їх складанні, очевидно, ще не було прийняте рішення про створення Українського банку реконструкції та розвитку. Замість "УБРР" ми бачимо формулювання "Фінансування під держгарантії через Держпідприємство у сфері управління Мінфіну" (рос.)
Перша криза української приватизації
Це зараз можна спокійно говорити в будь-якій аудиторії про ринок, приватну власність і фермерство. Такі поняття вже сприймає нормально не лише молодь. На початку ж дев'яностих років сама згадка цих слів дратувала більшість людей. (Рос.)
Янукович позмагається з Ахметовим
Навряд чи "Центренерго" та "Донбасенерго" зацікавлять реальних інвесторів. Їх хочуть отримати компанії, які мають багато вугілля. Таких в Україні дві: "Дтек" Ахметова та структури Олександра Януковича.
Коли смартфони були маленькими
Електронні книги зникнуть, але нескоро. Дати поштовх до зростання сегмента можуть рідери з кольоровими екранами, які повинні з'явитися у продажу влітку 2013 року.
Пільги для IT: ні користі, ні шкоди
Український річний експорт IT-послуг перевищив експорт озброєнь, досягнувши 1 млрд дол. За останні десять років сектор показав десятикратне підвищення. За даними Кабміну, він ріс на 30-40% щорічно навіть під час світової кризи. (Рос.)
Олігархів прийняли у "Сім'ю"
Програма активізації економіки, створена Сергієм Арбузовим, переродилася на інструмент злиття "Сім'ї" та олігархів. Найбагатші люди країни отримають свої мільярди, щоб люди Віктора Януковича могли отримати свої. А сам президент – виграти вибори 2015 року.
Чи треба допомагати Ахметову?
Новий уряд планує надати допомогу найбагатшому бізнесмену України. Дати 10 мільярдів держгарантій, щоб було дешевше брати кредити. Звільнити ввезене обладнання від мит. Знизити тарифи на залізничні перевезення, щоб Ахметов потім прикупив ледве живу "Укрзалізницю". Ще жодна влада в Україні не була так принизливо близька до олігархів (рос.)
Інвестиція в новобудову: страх і ризик
Інвестиції українських громадян в будівництво житла не захищені нічим. Віддаючи забудовнику свої гроші, інвестор не має жодної гарантії, крім репутації компанії, що він отримає віддачу від своїх вкладень.
Присяжнюк і кукурудза: хто заплатить за китайські мільярди
Невиконання контрактів може спричинити значні фінансові проблеми для держави. В угоді про поставку кукурудзи є пункт про неустойку, виконання якого може призвести до значних втрат бюджету.
Як "розпиляти" держбюджет
Цікавий і тернопільський феномен. Область не є базовою для електорату влади, але отримала 24 мільйони. Втім, і тут усе зрозуміло: 15 мільйонів йде на будівництво двох будинків у Почаєві - оплоті Московського патріархату в краї.
Цар несправжній
Президент України сховався від населення пару років тому, і з тих пір не з'являвся. Періодично його показують в новинах, але чи є він насправді? Ось і в цю п'ятницю Віктор Янукович знову не захотів говорити з реальною Україною, яка відчуває реальні проблеми.
Олігархічна опозиція: реалії чи ілюзії?
Стахановські темпи приросту капіталів "Сім'ї" обумовлені не її бажанням відібрати у "старих" олігархів всі їхні активи, а прагненням швидше зрівнятися з ними за багатством і ступенем впливу в суспільстві. (Рос.)
Україну охопив торговий дефіцит
Економіка вкрай нестійка та максимально залежна від коливань зовнішнього попиту. Зростає й залежність від російських ринків збуту, що надає Росії серйозний важіль геополітичного впливу на Україну.
Найдорожча система озброєнь
Літак F-35, покликаний стати смертоносним небесним мисливцем 21 століття, сам став предметом цькування і зразком марнотратства Пентагона в епоху бюджетної економії. (Рос.)
Ринок автоперевезень: знову монополізація?
Ніхто не показував пасажирам результати порівняльного "краш-тесту" фургона від "Мерседеса" і, для прикладу, I-VANa від "АвтоЗАЗу". Не факт, що вітчизняний автобус краще витримає удар, і переконати в зворотному нема кому. (Рос.)
Ставицький думкою багатіє
Міністр пропонує нафтопереробникам "цукерку" у вигляді вигнання з ринку білоруських нафтопродуктів. В обмін він нібито пропонує запустити два НПЗ - Одеський та Лисичанський. Однак нема підстав вважати, що ця цукерка в міністра є насправді. І що власники НПЗ її хочуть отримати.