Литва виділить на допомогу Україні ще 20 млн євро

Четвер, 8 червня 2023, 11:47 -
У середу уряд Литви схвалив виділення 20 млн євро із запозичених від імені держави коштів для участі в ініціативах ЄС і міжнародних ініціативах допомоги Україні та Молдові.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал Delfi.

Як повідомляє Мінфін Литви, 10 млн із цих коштів буде спрямовано на внесок до Спеціальної програми антикризових заходів Міжнародної асоціації розвитку групи Світового банку для відновлення України та Молдови, ще 10 млн євро – на внесок до фонду "ЄС для України", який створюється Європейським інвестиційним банком.

За словами міністра фінансів Гінтаре Скайсте, Литва та інші країни і раніше надавали Україні як фінансову, так і гуманітарну допомогу, але цю підтримку необхідно продовжувати, щоб країна могла протистояти російській агресії.

"Міжнародне співтовариство продовжує рішуче мобілізовувати фінансову підтримку для України, яка захищається. Литва вже неодноразово робила свій внесок у подібні міжнародні ініціативи на підтримку України через ефективно функціонуючі інструменти Європейського союзу і міжнародних фінансових інститутів і входить до числа країн-лідерів з надання допомоги Україні", – зазначила Скайсте.

Досі виділена Литвою гуманітарна, фінансова та військова допомога становить 1,4% ВВП країни.

Реклама:

"Ми, західні партнери, несемо спільний обов'язок, щоб Україна вистояла не тільки у військовому плані, а й у плані фінансової та макроекономічної стабільності", – додала Скайсте.

Зазначено, що також схвалено проєкт постанови, який уповноважує міністра фінансів підписати угоду між Європейською комісією та Литвою про внески, щоб сприяти покриттю відсоткових витрат за кредитами, наданими ЄС Україні.

Міністерство нагадує, що досі Литва виділила Україні понад 950 млн євро гуманітарної, фінансової та військової допомоги, що становить 1,42% валового внутрішнього продукту з 2022 року.

Реклама:

Раніше Литва оголосила про наміри відправити гуманітарну допомогу Україні через підрив Каховської ГЕС у Херсонській області.

Реклама: